7-8 грудня КНП «Центральна міська лікарня» РМР було проведено науково-практичну конференцію з міжнародною участю Рівненські хірургічні дні: “Особливості надання хірургічної допомоги в умовах воєнного часу”. Конференція відбулась під егідою управління охорони здоров’я м. Рівне, Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення РОДА, за сприяння Асоціації хірургів Рівненщини, ДЗ «Луганський державний медичний університет».
Перший день науково-практичної конференції був присвячений хірургічним майстер-класам. В операційних КНП «Центральна міська лікарня» РМР проводились операційні сесії «Лапароскопічна хірургія гриж стравохідного отвору діафрагми», «Лапароскопічна хірургія пахових та вентральних гриж», сесія «Лапароскопічна хірургія пухлин ободової кишки». Другий день науково-практичної конференції був спрямований на розгляд теоретичних напрацювань. Програма пленарних засідань була насичена цікавими доповідями з різних хірургічних напрямків від найкомпетентніших спеціалістів. Зокрема з доповідями виступали: Пархоменко К.Ю. д.мед.н., професор, завідувач хірургічним відділенням КНП ХОР «ОКЛ» представив «Досвід надання хірургічної допомоги постраждали від мінно-вибухової травми із пораненнями дванадцятипалої кишки»; Доморацький О.Е. к.м.н., доцент, зам. ВРІТ клініки «МЕДІКОМ», «Емпірична антимікробна терапія важких інтраабдомінальних інфекцій»; Горошко В.Р. доктор філософії, начальник відділення реанімації та інтенсивної терапії для медичної евакуації та лікування болю Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь», асистент кафедри хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії післядипломної освіти Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, полковник м/с. «Хронічний біль у пацієнтів після поранень»; Симулик Є.В. к.м.н., керівник відділу мікросудинної та відновлювальної хірургії ДУ «Науковий центр хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України «Мікрохірургічні можливості в закритті обширних дефектів після мінно-вибухових травм»; Нарсія В.І. завідувач травматологічним відділенням КНП «Центральна міська лікарня» РМР, національний викладач асоціації остеосинтезу «Бойова травма гомілки. Наш досвід.» та багато інших.
Усі спікери конференції зійшлись на тому, що з моменту воєнного стану робота стаціонарних підрозділів змінилась: «Ми повинні тримати ліжковий резерв на випадок масових поступлень. Друга сторона, це те, що ми почали лікувати військові травми, досвіду у яких на початку війни взагалі не мали. Однак, уже на сьогодні ми зі всім справляємося, робота йде планово».
Конференція, проведена КНП «Центральна міська лікарня» РМР зібрала провідних фахівців, стала платформою для обміну ідеями та практичним досвідом. Усі разом ми боремось за життя та здоров’я наших громадян, наших захисників та захисниць
Дякуємо усім, хто долучився!!