КНП “Центральна міська лікарня” РМР

Наша адреса:

м. Рівне, вул Мірющенка, 25-а

КНП “Центральна міська лікарня” РМР

Особливий випадок. Врятовано завдяки професіоналізму та швидким скоординованим діям наших медиків

   Серед пацієнтів із даною патологією відсоток летальності дуже високий, але нашій пацієнтці пощастило. Вона вчасно потрапила у надійні руки фахівців, її життя було врятовано завдяки професіоналізму та швидким скоординованим діям медиків на усіх ланках. 81-річна хвора поступила на ранніх стадіях хвороби в приймально-діагностичне відділення КНП «Центральна міська лікарня» РМР з гострими сильними болями в животі, які виникли раптово на фоні загального доброго стану. Чергові ургентні хірурги Олександр Данильчук та Іван Медвідь запідозрили гостру судинну ситуацію, швидко провівши комп’ютерну томографію в ангіорежимі, разом із лікарем-рентгенологом Андрієм Наливайко, виявили – гостру тромбоемболію верхньої мезентеріальної артерії і викликали на консультацію судинного хірурга.
   Судинний хірург відділення трансплантології та планової хірургії Юрій Самойлик розповідає:
«Випадок особливий, адже – це другий подібний випадок в історії лікарні. Зазвичай пацієнти з подібним діагнозом вмирають. Хвороба називається гостра тромбоемболія верхньої мезентеріальної артерії. Ця артерія досить важлива і кров постачає практично весь тонкий кишківник і праву половину товстого кишківника. Трапляється переважно у людей літнього віку, старших 70 років і йде, як ускладнення основної хвороби серця. У даної пацієнтки складна набута вада серця із порушенням ритму серця по типу постійної форми фібриляції передсердь. Дана аритмія створює умови для утворення тромб-емболів в камерах серця, які при скороченні виштовхуються у велике коло кровообігу і вражають судини, закривать судину і викликають раптову зупинку кровообігу у тому чи іншому басейні. У даному випадку це потрапило у судину, яка кровопостачає кишечник. Бригада ургентних хірургів дуже вчасно розпізнала дану патологію. Хвора була в ургентному порядку прооперована. Нами було проведено видалення тромб-емболів з судини, повноцінний кровотік відновився і, таким чином, життя було врятовано.
70-80 % пацієнтів з даною патологією, які потрапляють у хірургічний стаціонар помирає від цієї патології навіть, якщо оперуються. Велика роль належить фактору часу: тому, що ця хвороба, в першу чергу, проявляється сильними болями в животі, які потім вщухають і на етапі сильного болю треба якраз оперувати, на стадії ішемії. Якщо вже болі вщухають, тоді наступає змертвіння кишківника, тобто інфаркт кишківника, і вже тоді ризики операції і по відновленню кровотоку вищі ніж без операції взагалі, бо тоді доводиться видаляти величезні частини кишківника. Із невеликою його часткою хворі практично не виживають. Найефективніший час, вікно терапевтичних можливостей для оперування та відновлення кровоточу – до 6 годин. Якщо пізніше, – ризик смерті зростає пропорційно в два, а якщо ще довше, більше 12 годин, то іще в декілька разів. І відповідно, 70-80 %, що поступає, – гинуть на етапі надання хірургічної допомоги. Патологія ця підступна. Під час операції ми відновлюємо кровотік, по кольору, по перистальтиці і пульсації судин, ми бачимо на скільки життєздатний кишківник, наприклад, і коли вся ця тріада позитивна, операція закінчується, а на 6-7 добу ця ділянка раптом може змертвіти або утворюються дірки в кишківнику.
Дана пацієнтка поступила вчасно в приймально-діагностичне відділення і вчасно встановлено діагноз, прооперовано і відповідно, післяопераційний період йшов активно з позитивною динамікою. Все гарно відновилось і в такому віці, з такою вадою серця. На даному етапі хвора з гарним самопочуттям, у задовільному стані виписана з лікарні».
   До складу операційної команди входили: хірурги Юрій Самойлик, Олександр Данильчук, лікар-анестезіолог Людмила Дзюба, анестезист Тарас Солімчук, лікар-інтерн Тетяна Пивовар, операційна медсестра Надія Марчук.
Не терпіть болю та дискомфорту, звертайтеся за допомогою вчасно!