Аневризма судин головного мозку являється однією з найчастіших причин крововиливів у мозок, що своєю чергою може призвести до інвалідизації або навіть летального результату.
ФАКТОРИ РИЗИКУ:
* Спадковість.
* Хронічне недосипання.
* Запалення стінок судин.
* Атеросклероз.
* Куріння, особливо високі ризики у жінок.
* Захворювання нирок.
* Травми голови.
* Новоутворення.
* Розвиток інфекційного процесу.
Також окрема увага приділяється наявності кардіометаболічних факторів ризику у вигляді ожиріння, цукрового діабету, артеріальної гіпертензії тощо.
Саме високий артеріальний тиск є найбільш частою причиною розриву аневризми з наступним розвитком внутрішньочерепної кровотечі.
ОСНОВНІ СИМПТОМИ:
* Різкий та нестерпний головний біль, що вказує на розвиток кровотечі та подразнення оболонки мозку.
* Нудота та блювання.
* Порушення зору (двоїння в очах, опущення повіки) внаслідок тиску аневризми на нервове закінчення.
* Оніміння половини тіла та/ або обличчя.
* Запаморочення, втрата свідомості. Діагностувати аневризму можливо як випадково при проходження МРТ та безпосередньо при розвитку її розриву. Окрім характеру клінічної картини діагноз підтверджується шляхом проведення сучасних методів обстеження:
* Ангіографія
* КТ з контрастуванням
* МРТ
Пацієнт М. поступив у КНП «Центральна міська лікарня» РМР зі скаргами на виражений головний біль та світлобоязнь. Хворому, командою лікарів у складі завідуючого Відділення інтервенційної радіології та реперфузійної терапії Роман Овсійчук та нейрохірурга Ігоря Наумчука проведено церебральну селективну ангіографію, що дозволило у стислі терміни діагностувати захворювання та визначити оптимальну подальшу тактику лікування.