КНП “Центральна міська лікарня” РМР

Наша адреса:

м. Рівне, вул Мірющенка, 25а

КНП “Центральна міська лікарня” РМР

Для довідок:

(0362) 23 72 10

Особливий випадок в практиці відділення інтервенційної радіології та реперфузійної терапії

   Situs inversus totalis (повна транспозиція внутрішніх органів) – явище дуже рідкісне. Трапляється в одного з 7-8 тисяч людей. Деякі джерела вказують, що взагалі такі випадки є одиничними у світі: один на 20 тисяч осіб.
   Тож Стасюк Інна Андріївна насправді – людина особлива і те, що її серце знаходиться справа не вважається вадою.
Статистика стверджує, що 20 відсотків «дзеркальних» людей не мають жодних вад у розвитку і є абсолютно здоровими.
Єдина проблема, яку створює декстрокардія цим «особливим» людям , це те що інколи виникають труднощі з проведенням діагностики та операцій через зовсім інше розгалуження судин. Особливо це стосується проведення коронарографії та стентування при ішемічній хворобі серця.
   Наша пацієнтка вперше звернулася до Роман Овсійчук у 2017 році з клінікою нестабільної стенокардії. Оскільки пані Інна з 16 років знала про свою «особливість» , то попередила лікаря ,що ця коронарографія буде для нього унікальною і незабутньою. Хворій було застентовано праву коронарну артерію , що знаходилася в нетиповому місці.
Нещодавно пацієнтка знову звернулася до Романа Миколайовича з подібними скаргами та була госпіталізована для проведення діагностичної коронарографії. За її даними стент без рестенозу та нових звужень не з’явилося.
Ось такі особливі випадки зустрічаються в практиці нашого Відділення інтервенційної радіології та реперфузійної терапії ❤️