18-19 жовтня в Києві, в Українському домі проходила науково-практична конференція офтальмологів України «Рефракційний пленер’18» з міжнародною участю. Близько тридцяти лікарів-офтальмологів – делегація від Рівненської області. Відвідала даний захід, і поділилась враженнями з колегами завідувачка офтальмологічного відділення КНП «Центральна міська лікарня» Рівненської міської ради Пасічник Галина Михайлівна.
За словами українського лікаря та науковця у галузі клінічної та профілактичної медицини Сергія Рикова, конференція отримала творчу назву через художній підтекст терміну “пленер”, що означає “в ідеалі побачити колір, об’єм, натуральність”. І присвячувався 100-річчю Національної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.
З лекціями, доповідями, тренінгами, виступали провідні та відомі науковці України, Австрії, Англії, Болгарії, Грузії, Індії, Латвії, Німеччини, Туреччини. Українськими та закордонними вченими висвітлювались наукові дослідження по діагностиці та лікуванню катаракти, глаукоми, аномалій рефракції, косоокості, травми ока. Non stop проводились майстер-класи, тренінги та wetlab за темами: сучасні методики розрахунку ІОЛ; внутрішньоочні введення препаратів; імплантація дренуючих пристроїв при глаукомі; сучасні методи діагностики і підбору оптичної корекції (для оптометристів); порушення постнатального рефрактогенеза у дітей; ергономіка при роботі з комп’ютером; діагностика і лікування косоокості мікропризмами; лікування косоокості ботулотоксином; контактна корекція; контактні лінзи «нічного ношення» в профілактиці міопії. В рамках форуму також діяла виставка офтальмологічного обладнання та медикаментів провідних компаній України та світу. Відбулась також церемонія вручення Першої премії VI конкурсу науково-дослідницьких робіт молодих науковців та вручення медалі імені Н.І. Пільман «За досягнення у дитячій офтальмології».
Завідувачка офтальмологічного відділення КНП «Центральна міська лікарня» Рівненської міської ради Пасічник Галина Михайлівна зауважила, що офтальмологічне віділення нашої лікарні не відстає від нових технологій – проводяться новітніми методами та на сучасній апаратурі операції по видаленню катаракти з імплантацією різноманітних моделей кришталика. Поряд з цим проводяться антиглаукоматозні операції на мікрохірургічному рівні.
Пластичні операції на повіках, операції по видаленню косини, пластика повік та інші. Відділення тісно співпрацює з Київським центром мікрохірургії ока. Провідні спеціалісти: Новак Л.П., доктор медичних наук Жабоєдов Д.Г., часто консультують і проводять складні операції на очах для відновлення зору. Протягом 10 років тісно співпрацюють з Інститутом очних хвороб та тканинної терапії ім.. Філатова. Лікарі-офтальмологи відділення освоїли сучасний апарат для пошарової діагностики вікових змін сітківки при дистрофії, цукровому діабеті, оклюзіях судин та глаукомних ураженнях очей. При показах проводиться інтравітреальне введення препаратів, які гальмують фактор росту ендотелію судин (Анти – ФРЕС), що сприяє збереженню зору у важкохворих.