Комунальне некомерційне підприємство «ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА ЛІКАРНЯ» Рівненської міської ради

Пошта:

rivnecml@gmail.com

КНП “Центральна міська лікарня” РМР

Зустріч з лікарем-інфекціоністом Ольгою Голубовською. Проведення конференції: «Каховська ГЕС – основні загрози в розрізі інфекційних захворювань»

   7 липня, КНП «Центральна міська лікарня» РМР мала приємність приймати із робочим візитом особливих гостей: лікаря-інфекціоніста, професора, доктора медичних наук, завідувачку кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Ольгу Голубовську та генерального директора КНП “Херсонська міська клінічна лікарня ім.. А. і О. Тропіних” Леоніда Ремигу. Тема зустрічі вельми актуальна: «Каховська ГЕС – основні загрози в розрізі інфекційних захворювань». На конференцію було запрошено лікарів-інфекціоністів, епідеміологів, доєднатись можна було усім охочим також і в online-форматі.
   Із вітальним словом до присутніх та запрошених шанованих гостей звернулись: головний лікар КНП Євгеній Кучерук, представники влади області в особі першого заступника голови Рівненської обласної державної адміністрації Сергій Подолін, народний депутат України Олександр Ковальчук, очільник департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Олег Вівсянник, в.о. начальника управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконкому Лариса Обуховська та керівник Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб, головний санітарний лікар Рівненської області Роман Сафонов.
   Леонід Ремига генеральний директор КНП “Херсонська міська клінічна лікарня ім.. А. і О. Тропіних” розповів про важкий період роботи лікарні під час окупації Херсона, про значну евакуацію працівників на підконтрольну ЗСУ територію, про пережитий полон за відмову співпрацювати з рашистами. Про труднощі, з якими стикнулись після визволення міста: брак кадрів, постійні обстріли, навантаження та підготовку до загроз, спричинених наслідками підриву Каховської ГЕС.
Ольга Голубовська окреслила основні ризики повені: негайні, ранні та пізні та відповідно цього, можливі спалахи інфекційних хвороб, проаналізовано особливості діарейних захворювань, розмежування ентеротоксигенних та ентероінвазивних діарей.
  Серед найголовнішого, Ольга Анатоліївна, зауважила:
   – Перш за все завдання клініцистів – це обізнаність. Потрібна своєчасна діагностика. Весь епіднагляд розпочинається з діагнозу. Коли щось стається, є підозра, постає питання діагнозу, тому потрібно підвищувати грамотність лікарів, сторожкість щодо цього. Локалізувати можна тільки перші випадки, якщо пропустити, піде епідемічний процес. В нас є ресурси, нормативні документи, зокрема, наказ №905«Визначення випадку». Він повинен бути у кожного лікаря. Головне – вчасно зреагувати та попередити поширення інфекції.