КНП “Центральна міська лікарня” РМР

Наша адреса:

м. Рівне, вул Мірющенка, 25а

КНП “Центральна міська лікарня” РМР

Для довідок:

(0362) 23 72 10

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ГЕПАТИТАМИ

   Щорічно 28 липня відзначається як Всесвітній день боротьби з гепатитами.
Вірусний гепатит уражає сотні мільйонів людей у всьому світі. За оцінками ВООЗ, щорічно реєструється 1,4 мільйона випадків захворювання на гепатит А. Більше 240 мільйонів людей мають хронічну інфекцію гепатиту В, а від його наслідків щорічно помирає близько 780 000 чоловік. Хронічною інфекцією гепатиту С страждають 130-150 мільйонів людей у світі, щороку від пов’язаних з гепатитом С хвороб печінки вмирають 350 000-500 000 чоловік.
   Сьогодні на диспансерному обліку в Рівненському обласному лікувально-діагностичному гепатологічному центрі знаходиться понад 4,5 тисячі пацієнтів з хронічним вірусним гепатитом С, 2400 пацієнтів з хронічним гепатитом В.
У гепатологічному центрі діє державна програма по лікуванню хворих з хронічними вірусними гепатитами як В, так і С.
З 2013 року проліковано 893 особи з вірусним гепатитом С, з хронічним гепатитом В – 53 особи. Усі вони залишаються нашими пацієнтами і надалі, оскільки пацієнтам з хронічним гепатитом В лікування потрібне пожиттєве.
   З квітня 2022 року, на жаль, ми знаємо з яких причин, ліки в гепатологічний центр для хворих з гепатитами не поступали. Але аналогічна ситуація характерна для всієї України.
   На сьогоднішній день ліки, що були у центрі наявними, отримують 33 пацієнти з вірусним гепатитом С та 18 – з гепатитом В. 35 пацієнтів з хронічним гепатитом В отримують лікування за власні кошти, оскільки на сьогодні ліки за бюджетні кошти не надійшли.
   За словами Галини Мартинюк, завідувачки Рівненського обласного лікувально-діагностичного гепатологічного центру, ще очікується 27 курсів для лікування хворих на гепатит С, що були перерозподілені зі східних регіонів України. На сьогодні вони вже є в Києві, відтак невдовзі будуть доставлені і в Рівне. Тож люди, які потребують якнайшвидшого лікування, його отримають. Станом на сьогодні такого лікування потребує 74 пацієнта з хронічним гепатитом С.
   Крім того у центрі зробили державне замовлення на 150 курсів для хворих з хронічним гепатитом С та 56 курсів для хворих з хронічним гепатитом В, які сподіваються отримати вже найближчим часом.
Щодо гепатиту В, то до нового року поступлень ліків на цю недугу ніхто не обіцяє.
При цьому за допомогою до центру звертаються люди як з усіх куточків Рівненщини, так і України в цілому. Для цього потрібно мати лише скерування від сімейного лікаря.
  Після того, як хворий взятий на облік, у центрі формують заявку щодо можливого забезпечення ліками по державних програмах.
   Першочергово необхідним лікуванням забезпечують хворих, які мають фіброз та цироз печінки. Тривалість їхнього лікування сягає 3-6 місяців.
   Окрім лікарської допомоги для хворих з патологіями печінки з вірусною етіологією в умовах стаціонару, у центрі консультують та надають медичну допомогу хворим з різноманітними гепатологічними проблемами з метою встановлення причини захворювання.