17-18 лютого в КНП «Центральна міська лікарня» РМР пройшов тренінг з гострої реабілітації при травмах спинного мозку. Захід було проведено представниками ВООЗ. Серед тренерів: Ніна Енерсен – фізичний терапевт з Норвегії (10 річний досвід в Реабілітаційній лікарні Суннаас, ключовому реабілітаційному центрі Норвегії, де вона є клінічним лідером з фізичної терапії при травмах мозку), Джоханна Венделл – ерготерапевт зі Швеції, яка спеціалізується на реабілітації верхньої кінцівки після травм спинного мозку, Голова комітету з ерготерапії Міжнародного товариства спинного мозку, доктор філософії, співпрацює з різних питань з США, Канадою), Аміра Таваши – ерготерапевт з Канади, очолює комітет з навчання Міжнародного товариства професіоналів щодо крісел колісних; Рене Мачке – лікар спеціаліст з фізичної та реабілітаційної медицини з Італії, має більш ніж 30річний досвід, сприяла розвитку трьох центрів реабілітації при травмах спинного мозку в Італії.
Тренінг мав на меті підвищити знання щодо реабілітації в гострому та після гострому періодах після травм спинного мозку; навчити міжнародним стандартам неврологічної класифікації травм спинного мозку(ISNCSCI). Можливість відвідати даний тренінг мали лікарі нейрохірурги, реабілітологи, фізіотерапевти, медичні працівники, що працюють із пацієнтами, які мають травми спинного мозку чи підозри на їх отримання.
Перш за все, командою було приділено увагу огляду комплексної допомоги в гострому періоді травм даного виду травм. Неспроможність рухатись розглядалась, як багатогранний аспект, що тягне за собою ряд інших серйозних фізіологічних проблем, а також і психологічних. Прицільно обговорили питання ранніх ускладнень та можливості їх усунення, дихальним проблемам, їх профілактики та терапії. Велику частину часу приділили розгляду гострого періоду реабілітації(правильному положенні тіла пацієнта, фіксації руки та кисті, мобілізації хворого) та власне реабілітаційному періоду. Важливою частиною тренінгу стали практичні заняття з аудиторією разом у мікрогрупах. Така активність сприяла більш кращому розумінню та закріпленню навичок. Основною тематикою наступного дня було тестування, вміння працювати за Міжнародними стандартами неврологічної класифікації травм спинного мозку(ISNCSCI) та їх інтерактивне вдосконалення.
Таким чином, наші медичні працівники мали чудову можливість поспілкуватись з іноземними колегами та отримати чудовий досвід практичних занять, вичерпну інформацію щодо реабілітації пацієнтів в гострому та після гострому періодах після травм спинного мозку.
Дякуємо команді тренерів із ВООЗ за невимушену, дружню атмосферу, що панувала та можливість навчатись, вдосконалювати свої професійні вміння!