Вартий того, щоб не бути залишеним поза увагою важливий захід, який відбувся на базі КНП «Центральна лікарня» РМР 4 березня, а саме конференція в рамках Всеукраїнського наукового інформаційного проекту «COVID-19 і сепсис – новий погляд в період пандемії». Головним спікером даного заходу була беззаперечний авторитет у своїй галузі, практикуючий лікар, вчений – Ольга Анатоліївна Голубовська – професор, доктор медичних наук, головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України, завідувач кафедри інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця, заслужений лікар України. На зустріч завітали лікарі, робота яких насамперед пов`язана із лікуванням ковідних хворих, адже в умовах пандемії та з початком наростання третьої хвилі цієї хвороби, представлення напрацьованого досвіду, особливих клінічних випадків більш досвідченими колегами є надзвичайно актуальним. Основна тема доповіді Ольги Анатоліївни була про «Місце внутрівенних імуноглобулінів у терапії COVID-19», висвітлювались особливості їх застосування, ефекти, можливі побічні дії, дозування. Головний її меседж був заключений у фразу: « Будь-який вид терапії повинен бути призначеним при загрозі розвитку невідкладних станів на ранніх етапах хвороби для запобігання їх розвитку. Оцінка здійснюється тільки за сукупністю клініко-лабораторних даних».
Не менш знаний спеціаліст у своїй галузі – Назар Олег Володимирович – к.м.н., доцент кафедри клінічної, лабораторної імунології та алергології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика у своїй доповіді приділив основну увагу такому явищу, як цитокіновий шторм, його особливостям при розвитку COVID-19 та ролі імуномодуляції в патогенетичній терапії.
Приємно відзначити, що наступним доповідачем була представниця нашої лікарні Галина Андріївна Мартинюк – кандидат медичних наук, завідувачка обласним лікувально-діагностичним гепатологічним центром, заслужений лікар України. Вона висвітлила загальну картину захворюваності на коронавірусну інфекцію в Україні та Рівненській області, представила до уваги власні клінічні випадки лікування хворих на COVID-19. Безумовно, представлені доповідачами останні наукові дослідження та накопичений досвід за рік клопіткої, відповідальної та виснажливої праці слугують величезним актуальним масивом знань, що неодмінно знайде своє застосування у практиці присутньої медичної спільноти.