Стійкість до антибіотиків – один із найбільших викликів для систем охорони здоров’я по всьому світі. Антибіотикорезистентність виникає через нераціональне використання антимікробних лікарських препаратів і призводить до селекції хіміо-резистентних штамів мікроорганізмів. Це загрожує тим, що найближчим часом інфекційні хвороби, які наразі швидко і без наслідків лікуються антибактеріальними препаратами, можуть стати смертельно небезпечними.
Зважаючи на актуальність даної проблеми, заступником головного лікаря з медичної частини Лілією Королюк, було ініційовано детальніший розгляд даної проблеми. Так, днями в КНП «Центральна міська лікарня» РМР було проведено лекційне заняття для лікарів «Адміністрування та раціональне споживання антимікробних препаратів у закладах охорони здоров’я» за участі фахівчині Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб, завідувачки відділення АМР та ІК Марії Носалєвої.
Марія Носалєва зауважила: «Останнім часом антибіотикорезистентність є дуже поширеною проблемою і з’ясувалось це, коли наші громадяни, переміщені особи, військові поїхали за кордон і почали там лікування. Європейські протоколи лікування не завжди підходять нашим пацієнтам з України, через наявну у них множинну резистентність до антибіотиків. І якщо з цим нічого не робити, то ми матимемо рівень смертності від полірезистентних мікроорганізмів таку, як зараз від серцево-судинних захворювань. Тому, МОЗ було вирішено спільно із Центром громадського здоров’я України запровадити адміністрування антимікробних препаратів, тобто запровадити узгоджений набір заходів, які сприяють відповідальному їх використанню».
У лікарській практиці, наразі, це один із найважливіших пунктів роботи.