Юлія Озарчук терапевтка мови та мовлення відділення реабілітації КНП «Центральна міська лікарня» РМР, членкиня Українське товариство терапії мови і мовлення (УТТМІМ) постійно вчиться та вдосконалюється. Цього разу поділилась враженнями від участі у вебінарі “Соціальна залученість осіб з розладами комунікації” від визнаного фахівця др. Стефана Джуллієна
Юлія Озарчук: “Вчора відбувся цікавий та інформаційно-насичений вебінар від др. Стефана Джуллієна на тему:
“Соціальна залученість осіб з розладами комунікації”.
Пан Стефан розповів про альтернативні методи комунікації.
картки PECs;
використання жестів під час розмови;
звукові кнопки та/або планшети;
магнітні дошки та багато інших.
Всі засоби підбирають індивідуально. Зважаючи на важкість порушення комунікації у пацієнтів. Після проведення ТММ тестів, спостережень, обговорень з всієї реабілітаційною командою (які теж залучені до спостереження, тому що проводять з пацієнтом багато часу), батьки, родичі чи опікунів.
«Якісь комунікації, залежить від комунікативного партнера»!
Др. Джуліан наводив приклади  роботи працівників державних закладах (суд, в’язниця, банк, лікарня, та інші) з людям з порушенням комунікації. 
Терапевт мови та мовлення навчають держслужбовців правильно володіти методиками альтернативного спілкування.
Отож, коли людина з порушенням комунікації приходить в заклад вона відчуває себе захищеною, знає, що їй дасться допомога, тому що вона зможе висловити власні потреби, а її партнер вміє правильно спілкуватися використовуючи альтернативну комунікацію.
Звичайно, мова йде про розвинуті країни, але це є гарним прикладом для майбутнього України