КНП “Центральна міська лікарня” РМР

Наша адреса:

м. Рівне, вул Мірющенка, 25а

КНП “Центральна міська лікарня” РМР

Для довідок:

(0362) 23 72 10

Відкриття реабілітаційного відділення

    1 червня, відбулось офіційне відкриття реабілітаційного відділення на базі КНП «Центральна міська лікарня» РМР. Створене воно шляхом перепрофілювання кардіологічного відділення №3 16 січня цього року. Розраховане дане відділення на 20 стаціонарних ліжок. І, хоча, остаточні роботи по укомплектуванню завершені нещодавно, функціонувати воно почало ще взимку.
Основним завданням відділення є надання сучасної активної доказової реабілітаційної допомоги особам з обмеженнями повсякденного функціонування, які потребують реабілітації віком від 18-ти років.
   Відділення очолює Інна Жовнір – лікар фізичної та реабілітаційної медицини, невролог вищої категорії, кандидат медичних наук. Старша медична сестра, яка відповідає за роботу середнього та молодшого медичного персоналу, Людмила Лук”янчук. Реабілітаційна допомога надається мультидисциплінарною реабілітаційною командою (МДРК) – групою фахівців з реабілітації, які об’єднані спільною метою та завданнями. Її очолює та координує лікар фізичної та реабілітаційної медицини, лікар-невролог. Лікар ФРМ є лікуючим лікарем пацієнта і лише він приймає рішення про початок реабілітаційного лікування пацієнта, визначає фахівців реабілітації, які надають реабілітаційні послуги, згідно індивідуального реабілітаційного плану.
В склад МДРК входять два ерготерапевти, три фізичних терапевти, три асистенти ФТ, два асистенти ЕГ, терапевт мови та мовлення, психолог, лікар психіатр за сумісництвом.
У відділенні зроблено ремонт, організовані спеціальні кабінети за найсучаснішими стандартами для занять, з відповідними умовами та усім необхідним обладнанням, пристроями, меблями, допоміжним матеріалом.
Основний принцип роботи команди – це пацієнтоцентричність. Планування та виконання реабілітаційних втручань відбувається з урахуванням потреб, можливостей і побажань пацієнта або членів його родини. Пацієнт повинен бути активно залучений в реабілітаційний процес.
   Реабілітаційне відділення, згідно контракту з НСЗУ, за пакетом медичних гарантій «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» надає реабілітаційну допомогу високого обсягу – 3 години реабілітаційних сесій, 5 днів на тиждень, терміном 14 днів без перерви у післягострому та довготривалому періодах реабілітації за мононапрямком: нейрореабілітація після перенесених інсультів, черепно-мозкових травм, хребтово-спінальних травм; опорно-рухова; реабілітація після травматичних ушкоджень верхніх та нижніх кінцівок, у тому числі, рання реабілітація після ампутацій.
Реабілітаційна допомога націлена на те, щоб досягти оптимального рівня функціонування та якості життя пацієнтів у їхньому середовищі.
   Фізична терапія здійснюється фізичними терапевтами для розвитку, підтримання та відновлення максимального руху і функціональних можливостей особи.
   Ерготерапевти дають можливість людині відновити свою заняттєву активність, тобто відновити ті щоденні справи, види занять, які особа бажає виконати.
   Терапевт мови та мовлення працює з порушеннями функції ковтання та комунікації. Створено перший в Україні кабінет для надання індивідуальної реабілітаційної допомоги з терапії мови та мовлення.
Психологічна допомога та підтримка є важливою частиною реабілітаційного процесу. Психолог сприяє підвищенню мотивації на одужання та збільшенню активності в боротьбі з хворобою пацієнта, допомагає стабілізувати його психоемоційний стан, навчає прийомам подолання стресу. За потреби, проводить психопрофілактичні та психокорекційні роботи з родиною хворого, допомагає у формуванні позитивних реакцій, мотивацій, соціальних установок на життя.
   Лише мультидисциплінарна своєчасна реабілітаційна допомога, розпочата під час гострого реабілітаційного періоду, після стабілізації стану пацієнта, яка надається безперервно протягом усіх етапів реабілітації дозволить повернути пацієнтів до повноцінного, незалежного життя. Команда відділення працюватиме і спрямовуватиме усі зусилля, аби забезпечити найкращий результат!