КНП “Центральна міська лікарня” РМР

Наша адреса:

м. Рівне, вул Мірющенка, 25а

КНП “Центральна міська лікарня” РМР

Для довідок:

(0362) 23 72 10

Обласний центр артрології та відновного лікування

Зав. відділенням к.м.н. заслужений лікар України Худоб’як Максим Михайлович, ст. м/с Лагнюк Марія Володимирівна. Лікарі відділення: Деяк Олександр Миронович, Мазуренко Олег Євгенович, Сорока Олександр Анатолійович.

У відділенні працює  10 медичних сестер з вищою категорією. Відділення ортопедії та відновного лікування на базі Рівненської центральної міської лікарні засноване у липні 1994 року.


Основні напрямки лікування хворих з важкими дегенеративно-диструктивними ураженнями опорно-рухового апарату, артроскопія колінного, гомілково-ступневого, плечового та кульшового суглобів, ендопротезування колінного та кульшового суглобів. Реконструктивні операції при неправильно зрощених та незрощених переломах. Забезпечення повноцінного відновного лікування застосуванням методик фізіотерапії, бальнеології, мануальної та механотерапії.

Лікарі відділення запровадили та освоїли методи артроскопії колінного суглобу.

Зокрема були освоєні методики:

 • парціальної меніскектомії;
 • видалення хондроматозних тіл;
 • лікування травматичних дефектів суглобового хряща;
 • шва меніска;
 • пластики передньої хрестоподібної зв’язки методом В-Т-В,ST-ендобатон, реконструкції задньої хрестоподібної зв’язки та ін.

У 1995 році на базі відділення була проведена перша Українська науково-практична конференція присвячена проблемі артроскопії суглобів, на якій були присутні провідні фахівці з Німеччини, Росії, Білорусі, України та США.

Під час проведення конференції у Рівному була заснована Українська асоціація спортивної травматології, хірургії коліна та артроскопії.

Рівненські лікарі вдосконалювали методики артроскопії суглобів у Центрі спортивної медицини Угорщини в м. Будапешті, а також в артроскопічних клініках Німеччини, Польщі, Росії.

Починаючи з 1998 року проводиться ендопротезування кульшового суглоба з застосуванням тотальних цементних та безцементних ендопротезів фірм “Біомет” та “Зіммер”, «Ескулап», «Еволютіс», «Матіс», «Деп’ю».

Починаючи з 2000 р. на базі ЦМЛ м. Рівне систематично проводилися науково-практичні конференції «Рівненські зустрічі».

 

За останнє 10-ти річчя у Рівненському обласному центрі артрології та відновного лікування освоєні методики:

 • Артроскопічної реконструкції ПХЗ з застосуванням фіксації Rigit-fix:
 • ПХЗ та ЗХЗ з використанням аутотрасплантів групи Semi з фіксацією методикою Endobutton:
 • Пластики дефектів суглобового хряща колінного суглоба за методикою мозаїчної пластики та використанням лоскутів з окістя гомілки;
 • Артроскопія гомілково-ступневого суглобa;
 • Артроскопія плечового суглобу (реконструкція за Банкартом, операція при кальцинозному бурситі, розривах ротаторної манжетки);
 • Артродезування дрібних та великих суглобів;
 • Хірургічне лікування свіжих та застарілих переломів кисті та стопи;

Освоєні методики складного ендопротезування при дисплазіях кульшового суглобу та парапротезних переломах, ревізійне ендопротезування кульшового та колінного суглобів.

З 2021 року відділення було реформовано у центр артрології та реабілітації, до складу відділення ввійшли спеціалісти: фізіотерапевт, ерготерапевт, масажисти, медсестри ЛФК для реабілітації хворих з захворюваннями та травмами опорно-рухової системи та неврологічних патологіях.