ТРАНСПЛАНТАЦІЯ СЕРЦЯ ПОДАРУВАЛА НОВЕ ЖИТТЯ!
За метеріалами “Медичний вісник+”
Ця унікальна операція була проведена в ніч на 12 липня медиками ЦМЛ Рівного спільно з лікарями Національного інституту хірургії та трансплантології імені О. Шалімова та НДСЛ «Охматдит». Реципієнтом є 60-річна жителька Рівненського району. Після операції вона перебувала в реанімації Рівненської ЦМЛ. А зараз у задовільному стані вона знаходиться у відділі трансплантації та хірургії серця ДУ «НІХТ ім.О.О.Шалімова» НАМН України. Донор – чоловік 45 років, мешканець Рівненської області. Поступив до ЦМЛ з черепно-мозковою травмою, яка призвела до смерті головного мозку.
Олександр Третяк, міський голова Рівного:
– Неймовірна подяка медикам. Їхня робота – дивовижна! Окрема подяка головному лікарю ЦМЛ Кучеруку Євгену Філімоновичу. Здоров’я пацієнту, в грудях якої б’ється нове серце! Здоров’я ще двом реципієнтам, однорічній та п’ятирічній діткам, у яких відбудеться пересадка нирок та печінки в Охматдиті!
Висловлюю співчуття рідним донора… Завдяки іх рішенню у час невимовного горя, подаровано шанси на життя одразу кільком людям!
Кожна така історія – це неймовірна напруга людських емоцій, почуттів, страхів та надій. А ще Божої допомоги.
Стратегічно важливо розвивати трансплантацію в Рівному, а не відправляти людей за кордон, де операції коштують в п’ять разів дорожче. Будемо розвивати цей напрямок пересадки органів в Рівному, бо потреба в операціях з трансплантації величезна.
Будьте здорові! Бережіть себе!
Ігор Дундюк, заступник головного лікаря з хірургічної роботи КНП «Центральна міська лікарня» РМР:
– У лікарню потрапив чоловік із черепно-мозковою травмою, подробиці цього випадку поки не повідомляють. Травма голови призвела до смерті головного мозку. Родичі дали згоду на те, щоб чоловік був донором, – розповів заступник головного лікаря.
У жінки, вона із Рівненського району, була кардіоміопатія і вона потребувала пересадки серця. Так, фактично їй врятували життя”, – каже лікар.
Загалом тривала операція тривала шість годин. У донора, крім серця, взяли дві нирки та печінку. Після цього спеціалісти поїхали в лікарню “Охматдит” пересаджувати ці органи дітям однорічного і п’ятирічного віку.
Поки що спеціалісти з інституту Шалімова є головними, є ведучими, тому що в нас немає поки кардіохірургії. Але ми над цим працюємо. Наша мета – почати спочатку з нирок, лікарі наші працюють над цим і вчаться. І ми прагнемо не просто до того, щоб пересадити нирку… Пересадити – це пів справи, а ще дуже багато треба, щоб цього пацієнта виходити, підібрати йому імуносупресивну терапію, гормональну терапію”, – пояснює Ігор Дундюк.
Медицина рухатись без трансплантації не може. Десятки тисяч людей стоять в черзі в листку очікування і держава витрачає великі гроші, щоб відправити їх за кордон, в ту саму Білорусь, Індію, інші країни. А це можуть робити наші фахівці, вони вміють, вони вчаться. Зараз у пілотному проєкті є 14 лікарень і наша рівненська лікарня у нього включена”, – підсумував Ігор Дундюк.