За матеріалами “Медичний вісник+”
ШАНС НА ЖИТТЯ
   Нещодавно в КНП «Центральна міська лікарня» РМР вперше провели операцію з імплантації двокамерного кардіовертера-дефібрилятора. Щоб допомогти рівненським фахівцям у цьому, до лікарні приїхав завідувач відділення складних порушень ритму Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Валерій Залевський. Разом з ним оперативне втручання проводили лікарі кардіологічного відділення № 3 Алла Матвійчук, Роман Кушнір та Галина Мовчан.
     – У нашому відділенні ми надаємо допомогу пацієнтам з порушеннями серцевого ритму, які часто є небезпечними для життя і вимагають негайної медичної допомоги, – розповідає Алла Матвійчук. – Зокрема, це стосується і пацієнтів з тахіаритміями, стан яких не вдається поліпшити медикаментозно, а зволікання з наданням медичної допомоги може бути для них фатальним. Тому вони потребують імплантації внутрішнього дефібрилятора, який покликаний захищати від життєзагрозливих тахіаритмій, шлуночкових тахікардій.
    Імплантований кардіовертер-дефібрилятор (ІКД) – пристрій, що визначає життєво-загрозливу аритмію та усуває її шляхом протиаритмічної стимуляції серця або електричним дефібриляційним розрядом, який подається всередину серця по електроду. Під час операції такі ІКД було успішно імплантовано двом пацієнтам 56 і 59 років. Тепер їхні життя – у безпеці, а робота їхніх сердець – під контролем медиків. Адже вони регулярно мають обстежуватися у нашому відділенні та перевіряти роботу ІКД за допомогою програматора, аби належно налаштувати роботу приладів та уникнути безпідставних розрядів.
   Ми дуже вдячні адміністрації лікарні та обласному УОЗ за надані нам ІКД, придбані за державною програмою. Адже ІКД наші пацієнти отримали цілком безплатно.
Дана РОМАНЮК