Уперше на Рівненщині операція з пересадки серця

 

   18 грудня 2020 року вночі, на базі КНП «Центральна міська лікарня» РМР відбулась значуща подія в історії медицини м.Рівного та Рівненської області. Під керівництвом доктора медичних наук А.В Габрієляна разом із бригадою медиків Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова та лікарів нашого закладу, було проведено надскладну операцію по пересадці серця.Операція тривала близько 7 годин. Донором став чоловік 1983 року народження, який отримав несумісні з життям травми. Після того, як лікарі у Рівному констатували смерть мозку, рідні погодилися на те, щоб його серце продовжило битися. Органи одного донора стали порятунки одразу для чотирьох людей. Його серце тепер б'ється у грудях 47-річного жителя Сарненеського району Рівненської області. Як розповів лікар-кардіохірург, науковий співробітник відділу трансплантації та хірургії серця Національного інститутут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова Тарас Доманський, оперувати хворого вирішили у Рівному через терміновість втручання.
– Час, в якому може знаходитися донорське серце поза живим організмом, обмежений, – пояснив Тарас Миколайович. – Він становить не більше 3 годин. Тому було прийнято рішення проводити операцію в Рівному, а не транспортувати пацієнта до Києва. Хочу сказати, що такі втручання ми можемо виконувати без проблем. От і цього разу операція пройшла стандартно, без ускладнень. Але основна проблема операцій із пересадки донорськиї органів – саме донорство, воно не настільки поширене в нашій державі. Рідні дуже рідко дають згоду на пересадку органів. Тому щиро дякуємо близьким донора, серце якого ми змогли пересадити хворій людині.
   Зробити таку надскладну операцію в Рівному стало можливим задяки розвитку кардіохірургії в КНП «Центральна міська лікарня» РМР та плідній співпраці з Національним Інститутом хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова.