Якісний ріст нашої лікарні та  розвиток кардіохірургії на Рівненщині
   
    Озираючись назад, аналізуючи актуальні нині новини, приємно усвідомлювати, що наша лікарня робить впевнені кроки уперед, а її керівництво дбає про якісний ріст та високі медичні стандарти, розширюючи для пацієнтів спектр послуг такого класу, які до цього не були розвинені у нашому регоні. А саме, мова йде про розвиток кардіохірургії. Офіційною датою старту якої можна назвати 5 квітня 2019 рік. День, коли у стінах центральної міської лікарні комадою фахівців з Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України на чолі з керівником відділу трансплантації та хірургії серця, доктором медичних наук Габрієляном Артуром Володимировичем та керівником відділу анестезіології та інтенсивної терапії, доктором медичних наук Мазуром Андрієм Петровичем та нашими лікарями було проведенно першу операцію на вікритому працюючому серці. Знаковою завершальною подією року 2019 стало проведення 14 грудня другої операції з коронарного шунтування на відкритому серці. Цьому передували довгі роки співпраці з Інститутом, стажування наших лікарів, облаштування за усіма стандартами операційної зали, палат інтенсивної терапії, доукомплектування (дороговартісним, але таким необхідним!) апаратом штучного кровообігу. 13 лютого 2020 року відбулась кардіологічна міжрегіональна науково-практична конференція під час якої паралельно йшла відеотрансляція з операційної зали міської лікарні, де знову ж таки під керівництвом команди київських фахівців проводилась операція аортокоронарного шунтування. Усі ці події неодноразово поширювалось різними ЗМІ та були доступними для медичної громадськості. Ще однією важливою датою є 1 жовтня 2020р., – вперше в Рівненській області була проведена операція вищого рівня складності на відкритому серці із застосуванням апарату штучного кровообігу, яка поєднувала в собі 2 окремих втручання: на клапані та коронарних артеріях та додатково пластика лівого передсердя. 2 жовтня пройшла вже 5 за рахунком операція.
    Тарас Миколайович Доманський, кандидат медичних наук, лікар-кардіохірург, один із представників столичної команди фахівців, який нещодавно проводив консультування пацієнтів на базі відділення інтервенційної радіології та реперфузійної терапії КНП «Центральна міська лікарня»РМР, згадуючи цей період:
– На початку квітня 2019 року в Рівному та Рівненськів області була успішно проведена операція на відкритому серці. Від того періоду пройшло півтора роки. Півтора роки як один день. За цей короткий період багато чого зроблено та ми залишаємось першими. Вперше на Рівненщині була проведена конференція із онлайн трансляцією кардіохірургічної операції з центральної міської лікарні у конференц-зал. А 1 жовтня 2020 р., безпосередньо після Всесвітнього дня серця, знову ж таки, вперше в Рівненській області була виконана операція на відритому серці із штучним кровообігом. Ми продовжуємо робити все аби рівняни та жителі області були здоровими.
КНП «Центральна міська лікарня» РМР пишається своєю медичною родиною та щиро цінує дружбу і підтримку своїх досвідчених колег. Прагнучи навчатись, ми сміливо дивимось в майбутнє та з гідністю приймаємо усі нові виклики життя.