Харківський онкологічний центр. Участь в семінарі–практикумі «Лімфодисекція в онкології: рак шлунка і колоректальний рак»

 

                                                                              22- 24 лютого на базі Харківського онкологічного центру проходив семінар–практикум «Лімфодисекція в онкології: рак шлунка і колоректальний рак», який відвідав завідувач ургентної хірургії КНП «Центральна міська лікарня» РМР Андрій Петрович Жилінський. Андрій Петрович один із тих лікарів, які стабільно і впевнено розвивається, розширюючи коло професійних інтересів та здобутків. А відтак, пацієнти лікарні в надійних руках, бо лікарі у нас висококваліфіковані.
В програмі даного курсу розглядались: анатомічне обґрунтування кордонів лімфодисекції при різній локалізації пухлин ободової та прямої кишки; D2 або D3? Погляд на проблему США, Німеччини, Японії; CME / CVL – новий етап у розвитку лімфодисекції при КРР; аналіз етапів і критичні точки виконання лімфодисекції при КРР; розгляд частих інтраопераційних ускладнень; обговорення клінічних випадків; і звісно сам практика – «жива хірургія» в операційній ОЦВ. Викладали курс провідні фахівці Харківського онкологічного диспансеру – Зелінський А.І., Скорий Д.І.
Як зазначив Андрій Петрович: – «Це був один з найкращих майстер класів по абдомінальній хірургії за останні 5 років. У них зовсім інша хірургія, нові підходи до роботи, новий досвід. Дуже гарно нас приймали, цікавий підбір хворих, загалом тільки приємні враження!»