30.05.2018

 

Досвід лікарів – якість життя пацієнтів

 

   Минулого тижня завідувачка кардіології №3 центральної міської лікарні Алла Василівна Матвійчук повернулась із XIII науково-практичної конференції Асоціації аритмологів України, що відбулась 17 -18 травня у Києві. Даний захід проходив за сприяння Національної академії медичних наук України, Міністерства охорони здоров’я України, ДУ «ННЦ» Інституту кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМНУ, ГО «Всеукраїнська асоціації кардіологів України, ГО «Асоціації аритмологів України»,   European Heart Rhythm Association, ГО «Асоціація дослідників України»,  ГО « Всекраїнська асоціація превентивної кардіології та реабілітації». Як завжди програма конференції була насиченою та цікавою.
   Як зазаначив співголова Асоціації аритмологів України, професор Сичов О.С.:
– Програма конференції Асоціації аритмологів України 2018 року присвячена порушенням ритму та провідності серця на тлі коморбідних станів і буде цікавою не тільки для кардіологів та кардіохірургів, а й іншим фахівцям, зокрема за спеціальністю «загальна практика – сімейна медицина».
   Програма конференції базувалась на таких питаннях: фундаментальна аритмологія; методи функціональної діагностики в аритмології; інвазивна та неінвазивна електрофізіологія; тромбоемболічні ускладнення та їх попередженнях; невідкладна допомога при аритміях; фармакологічні засоби в лікуванні аритмії.
   В рамках спільного засідання Асоціації Аритмологів України та Європейської Асоціації Ритму Серця (EHRA) з доповідями виступали закордонні спеціалісти, зокрема, проф. Р. Хатала (Братислава, Словаччина)(Рекомендації EHRA 2018 р. щодо використання НОАК у хворих з фібриляцією передсердь); проф. М. Худзик (Лодзь, Польща)(Чому та як ми маємо діагностувати ФП у пацієнтів із серцевою недостатністю); к.м.н. А.Р. Часнойть (Мінськ, Білорусь)( Cучасні досягнення в інвазивних засобах профілактики інсульту при ФП); Том де Поттер (Алст, Бельгія)(Абляція ФП в пацієнтів із серцевою недостатністю). З українських корифеїв медичної науки звучали доповіді: проф. О.С. Сичова (Інвазивна аритмологія в Україні в 2017 році); проф. О.С. Стичинського (Нові досягнення в аритмології протягом 2017–2018 років).
   Під час конференції відбулись пленарні засідання, симпозіуми, майстер-класи, секції стендових доповідей, засідання з клінічної та інвазивної аритмології, секції молодих вчених, майстер-клас з невідкладних станів в аритмології та клінічні розбори. Своїм досвідом ділились провідні українські спеціалісти, науковці з різних інститутів та медичних установ. Увесь передовий досвід вітчизняної кардіологічної науки був зосереджений у стінах конферен-залів, що приймав гостей, які з`їхались за новими знаннями. Нові знання та досвід повезуть лікарі додому, до своїх медичних закладів, щоб їхні пацієнти мали нову якість життя, а подекуди і саме життя.