25.10.2018

 

 

Орієнтуємось на досягнення європейської медицини

 

 

Урологічне відділення КНП «Центральна міська лікаря» Рівненської міської ради нещодавно поповнилось новими лікувально-діагностичними апаратами. Як поділився Микола Леонтійович Данилець, завідувач даного відділення:
– Тепер відділення має Біполярний ТУР – апарат для проведення трансуретральної резекції аденоми простати та пухлин сечового міхура, його головна перевага – можливість проводити операції у хворих з серцево-судинною патологією(водіями ритму) на відміну від монополярного ТУР, в якому струм проходить через тіло пацієнта( для деяких хворих цей вид лікування не підходить). Даний апарат перший і єдиний в Рівненській області. Також ми отримали новий лапароскоп, що дає можливість впроваджувати в урологічну практику лапароскопічні операції на нирках, сечоводах, простаті.
А ще отримали уретерореноскоп, операційний цистоскоп. Уретерореноскоп використовується для малоінвазивного лікування сечокам’яної хвороби сечоводів, нирок, сечового міхура. Операційний цистоскоп – полегшує діагностику та лікування хвороб сечовидільної системи. Всі ці апарати було придбано за кошти міського бюджету.
На новій апаратурі вже проведені перші оперативні втручання: прооперовані двоє хворих з аденомою простати, на 4-й день хворі були виписані. Така менш травматична методика скорочує перебування хворого в лікарні, що звісно не може не радувати самих пацієнтів. Вже майже півтора року, як нами впроваджено в практику перкутанну (через шкірну) нефролітотрипсію при кораловидних конкрементах нирок.
Ми орієнтуємось на досягнення європейської медицини, і маємо можливість виконувати весь спектр урологічних малоінвазивних оперативних втручань, які є в світовій медицині.