24.05.2018

 

 

Представники Центру мікроендоскопічної хірургії-лор органів центральної міської лікарні здобували
новий досвід  на конференції в Одесі

 

      14-15 травня у місті Одеса пройшла щорічна традиційна весняна конференція Українського наукового медичного товариства лікарів-отоларингологів з міжнародною участю. Тема: «Сучасні технології діагностики та лікування в отоларингології».
     Відвідав дану конференцію і Соколовський Володимир Васильович – завідуючий Центру мікроендоскопічної хірургії лор-органів центральної міської лікарні. 
Відбувся даний захід за сприяння Міністерства охорони здоров’я України, Національної Академії медичних наук України, Департаменту охорони здоров’я та соціального захисту населення Одеської обласної державної адмiнiстрацiї, Одеського національного медичного університету, ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка НАМН України», ГО «Українське наукове медичне товариство лікарів-оториноларингологів».
Конференція зібрала велику кількість відомих лікарів, провідних спеціалістів з України та інших країн світу. Зокрема, були присутні: Luisa M. Belussi (Sienna, Italy), Desiderio Passali (Sienna, Italy), Ralf Mӧsges (Köln, Germany), Cem Meҫo (Ankara, Turkey), Ferhan Ӧz (Istanbul, Turkey), Murat Toprak (Istanbul, Turkey), Hesham Negm (Cairo, Egypt). Серед українських лікарів, науковців з доповідями виступали Заболотний Д.І., Зінченко Д.О., Безшапочний С.Б., Подовжний О.Г., Джиров О.Р., Шкорботун В.О., Шкорботун Я.В., Кунах Т.Г., Дахно Л.О., Цепколенко А.В., Бондарчук О.Д., Мельников О.Ф, Пухлик С.М. та багато інших.
Увага на конференції була прикута до таких питань, як гострі та хронічні запальні захворювання верхніх дихальних шляхів (ендоскопія носа, навколоносових пазух та основи черепа; алергічні захворювання верхніх дихальних шляхів; тонзилярна проблема), лор-онкологія, гострі та хронічні захворювання вуха (кохлеарна імплантація – діагностика, хірургічні втручання, реабілітація); гострі та хронічні захорювання вуха, акутравма).
Як поділився з колегами Володимир Васильович, значних успіхів у хірургічній роботі досягли колеги із Туреччини. Зокрема, вони ділились своїми напрацюваннями в області мікрохірургії гортані; окреслили сучасні підходи до діагностики назальної ліквореї і відновленню твердої мозкової оболонки; представили досвід ендоназального ендоскопічного доступу до латеральних відділів основ черепа; звернули увагу на діагностику і хірургічне лікування хропіння у дітей.
Озвучити власні наукові здобутки мали змогу і молоді українські вчені, адже в рамках конференції відбувся конкурс молодих вчених на кращу наукову доповідь.
І хоча проведення конференції в такому форматі є щорічною традиційною справою, проте вона є безперечно, науково-практичною подією, дискусійним майданчиком, де можна обмінятись досвідом і отримати дуже актуальну, важливу і корисну інформацію.