20.12.2018

 

 

 

Відкриття вулиці імені Миколи Арндта
Сьогодні 19 грудня, на свято Миколая, відбулось урочисте відкриття вулиці Миколі Олександровичу Арндту (Ніколаусу Арндту). Такий символізм не є випадковим, адже саме в цей день 90 років назад в м. Рівному ця неординарна людина з’явилась на світ. На відкриття завітав секретар міськради Сергій Паладійчук, представники Національної спілки краєзнавців України, зокрема Валентин Вітренко, Георгій Мокрицький, із Німеччини приїхали онуки Арндта. До відкриття пам’ятного знаку долучилось і керівництво КНП «Центральна міська лікарня» РМР. Адже Микола Арндт допомагав медичним закладам області у придбанні обладнання, у 1991 організував поїздку до Німеччини 96 дітей з Рівненської області з метою їх оздоровлення.
Німецький історик-краєзнавець, уродженець міста Рівного, письменник, меценат, колишній голова краєзнавчого товариства «Волинь».
У 1940 році виїхав з родиною до Німеччини, але він ніколи не забував звідки він родом, і намагався усіляко налагодити дружні відносини між Україною та Німеччиною. За часи Незалежності України Ніколаус Арндт багато разів бував на Рівненщині.
За активну подвижницьку громадську діяльність Арндт нагороджений Президентом Німеччини орденом «Бундесфердінґсткройц» (1998), за зміцнення дружніх зв’язків між Німеччиною і Україною та краєзнавчу діяльність – Почесною грамотою МЗС України (1995).