15.10.2018

 

КНП «Центральна міська лікарня» та World Thrombosis Day

 

    У світі 13 жовтня вважається Днем боротьби з тромбоутворенням (World Thrombosis Day). Оголошений 2014 року Міжнародним товариством з тромбозу та гемостазу (International Society on Thrombosis and Haemostasis, ISTH), він об’єднує більше ніж 80 країн світу. За підтримки світової медичної спільноти щороку проводяться семінари, освітні форуми, консультації, мета яких – залучити широкий загал до проблем тромбопрофілактики. 2017 року Україна не стала винятком і долучилася до світової тенденції. В Україні проблема тромбозів стоїть дуже гостро, адже більше ніж половина летальних випадків є наслідком тромбозу.
    Починаючи з листопада 2017 року в КНП «Центральна міська лікарня» Рівненської міської ради стартував проект «Рутинна оцінка ризиків венозного тромбоемболізму у госпіталізованих пацієнтів за шкалами CAPRINI i PADUA”. ЦМЛ стала першої лікарнею в Україні , яка впровадила системну оцінку ризиків ВТЕ згідно міждисциплінарних клінічних рекомендацій по тромбопрофілактиці, що вийшли в 2017 році в Україні. Саме цим документом, провідні лікарські асоціації України рекомендували проводити рутинну оцінку ризиків у всіх госпіталізованих пацієнтів за допомогою міжнародних шкал CAPRINI i PADUA. Таким чином вже близько року кожному пацієнту, що госпіталізується в ЦМЛ проводиться оцінка ВТЕ по шкалам.
    Згідно аналізу по ЦМЛ є відділення хірургічного профілю з невеликим відсотком пацієнтів з ризиками ВТЕ( до 10%) але є і такі, як гнійна хірургія, ортопедія, травматологія, які мають серед госпіталізованих відповідно 54%, 40% , 47% пацієнтів з ризиками ВТЕ. Також в аналізі проводиться оцінка відповідності призначення тромбопрофілактики міждисциплінарним рекомендаціям. І відмічається, що з кожним місяцем цей показник покращується.
    Цікаво було порівняти відомі результати міжнародного дослідження ENDORSE, що проходили в 32 країнах світу, в 358 клініках, що виявили в середньому 64,4% пацієнтів хірургічних стаціонарів мають ризики ВТЕ, а у терапевтичних – 41,5% пацієнтів.