12.06.2018

Рівненські зустрічі

 

     8 червня в Рівному відбулась вже 15 за рахунком міжобласна науково-практична конференція «Рівненські зустрічі» «Актуальні питання ортопедії та травматології», яку організовувала Центральна міська лікарня, а саме Обласне відділення атрології та відновного лікування під керівництвом Чеховича Г.Г. та травматологічне відділення на чолі із завідувачем Нарсією В.І. за підтримки МОЗ України, ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», ВГО «Українська асоціація ортопедів-травматологів», Управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації, Управління охорони здоров’я Виконавчого комітету Рівненської міської ради. Конференцію відвідали лікарі ортопеди-травматологи із 9 областей України, близько 150 осіб: науковці, лікарі, був також президент Української Асоціації ортопедів-травматологів академік Страфун С.С., провідний фахівець травматології та ортопедії Курінний І.М., спеціаліст у сфері дитячої травматології та ортопедії Гошко В.Ю. На «Рівненські зустрічі» завітали також заступник голови м. Рівне Галина Кульчинська, начальник міського Управління охорони здоров’я Віктор Іськів.
    Конференція була поділена на 2 семінари. В першій частині з доповіддю виступав та ділився своїми напрацюваннями у сфері діагностики та лікування паралітичної нестабільності плечового та ліктьового суглобів академік Страфун С.С.; інформацію про хірургічне лікування вивихів та переломо-вивихів ліктьового суглобу розкрив спеціаліст у цій області Курінний І.М.; з доповіддю про стабільний остеосинтез в дитячій ортопедії виступив науковий спеціаліст Гошко В.Ю. Георгій Георгієвич – завідуючий Обласним центром атрології та відновного лікування ЦМЛ висвітлив перед гостями особливості теми лікування переломів проксимального відділу стегна. Нарсія В.І. – завідуючий травматологічним відділення ЦМЛ поділився досвідом лікування в нашому закладі травматичних пошкоджень проксимального відділу стегна. Друга частина семінару була переважно присвячена технологіям 3D-друку у виготовленні ортопедичної продукції, медичним розробкам НАНУ. 
    В рамках конференціі ” Рівненські зустрічі” був проведений сателітний симпозіум на тему «Профілактика венозних тромбозів та емболій в хірургіі поєднаної травми”. Виступили проф. Матвійчук Богдан Олегович, зав. кафедрою хірургіі ФПДО Львівського ДМУ ім. Д. Галицького з оглядом рекомендацій і протоколів проведення тромбопрофілактики у травматологічних і ортопедичних пацієнтів, досвіду застосування тромбопрофілактики в умовах Львівськоі Лікарні Швидкоі медичноі допомоги.
    Також виступила Воронцова Тетяна Вікторівна, медичний представник компанії «Санофі», компанії, яка вже більше 10 років підтримує організацію конференції «Рівненські зустрічі», з неочікуваною доповіддю “Як досягнути венозних тромбоемболічних ускладнень у оперованих травматологічних і ортопедичних пацієнтів”, з розбором клінічних випадків, що неабияк зацікавила учасників. А ще був представлений Проект “Рутинна оцінка ризиків ВТЕ по шкалам”, першою лікарнею в Украіні, яка приєдналась до нього є ЦМЛ Рівного.
Звучало багато цікавих, змістовно-насичених вузькоспеціалізованих доповідей. Виступали, обмінювались досвідом фахівці із Львівської області, Київської, Хмельницької, Тернопільської, Волинської. 
    Відрадно, що із рук президента Української Асоціації ортопедів-травматологів академіка Страфуна С.С., почесною грамотою «За значний особистий внесок у справу підтримки та розбудови ортопедо-травматологічної служби України» був нагороджений Георгій Георгієвич Чехович – завідуючий Обласним центром атрології та відновного лікування ЦМЛ м. Рівне. 
    Представники медичної громадськості у професійному колі, в затишній атмосфері мали можливість проаналізувати цікаві різноманітні клінічні випадки, обговорити нові методи, проблеми лікування, поділитись досвідом і налагодити нові конакти в ортопедо-травматологічній спільноті. Приймати гостей завжди відповідально і хвилююче, але організатори «Рівненських зустрічей» зі своїм завданням впорались якнайкраще!