02.10.2018

 

24 з’їзд Хірургів України присвячений 100-річчю з дня народження академіка О.О. Шалімова

 

    26-28 вересня делегація лікарів-хірургів КНП “Центральна міська лікарня” Рівненської міської ради на чолі з Жилінським А.П., завідуючим ургентної хірургії, відвідали 24 з’їзд Хірургів України присвячений 100-річчю з дня народження академіка О.О. Шалімова, що відбувся в Києві в Українському домі. Відбувся з’їзд за сприяння Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук України, ВГО «Асоціація хірургів України», ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова» HAMH України. І об’єднав під одним дахом близько 2 тисяч науковців. Основними програмними питаннями з’їзду були: хірургічне лікування бойових ушкоджень, їх ускладнень та наслідків; проблеми абдомінальної, торакальної та судинної хірургії; проблеми ургентної хірургії; ускладнення в хірургії; перитоніт, сепсис та інфекції, пов’язані з наданням медичної допомоги; хірургія ендокринних органів; хірургія серця; дитяча хірургія; трансплантація органів; мікросудинна та пластична хірургія; експериментальна хірургія.
Андрій Петрович відзначив гарну організацію заходу: працювало 5 залів по–секціям, можна було проходити по залам, обираючи для себе найбільш актуальне. Атмосфера була дуже комфортною, триденна програма – насиченою: окрім доповідей та повідомлень на пленарних й секційних засіданнях були сателітні симпозіуми, майстер-класи, а також неофіційні дискусії з колегами. Цікавими були доповіді колег із Казахстану. А що стосується невідкладної хірургії, – тенденція така, що усі чекають реформування даної галузі, адже воно є наразі вкрай необхідним.
Щодо новітнього в українській хірургії, то це – зокрема актуальні питання військово-польової хірургії та медицини катастроф(раніше масштабного досвіду такої роботи не було), проблеми колоректальної хірургії, хірургія пухлин підшлункової залози. Розглядались лапароскопічні операції у постраждалих з поєднаною абдомінальною травмою; особливості діагностики і лікування некротизуючої інфекції м’яких тканин; іригаційно–ін’єкційна вакуумна терапія гнійних ран м’яких тканин та ін.. Стосовно колоректальної хірургії: лапароскопічна хірургія товстої кишки; малоінвазивні втручання в лікуванні новоутворень товстої кишки; недоліки та переваги лапароскопічної резекції прямої та сигмовидної кишки та ін.. Окреслювались шляхи покращення результатів панкреатодуоденальної резекції; розширені резекції в лікуванні хворих з місцево розповсюдженими пухлинами підшлункової залози; діагностика та хірургічне лікування об’ємних уражень проксимального сегменту підшлункової залози.
Також на з’їзді було обрано на новий термін голову Асоціації хірургів України, ним і залишився директор ДУ      «Національний інститут хірургії та трансплантологи ім. О.О. Шалімова» НАМH України, чл.-кор. НАМН України, доктор медичних наук, професор О. Ю. Усенко.