10.11.2017

Науково-освітній форум «Академія інсульту»
    У Києві 9-10 листопада відбувся сьомий науково-освітній форум «Академія інсульту» з міжнародною участю. Форум відбувався під егідою Міністерства охорони здоров’я, Національної медичної академії Післядипломної освіти  імені П.Л. Шупика, Правління науково-практичного товариства неврологів, психіатрів та наркологів України, Української асоціації нейрохірургів, Української асоціації фізичної терапії. Безпосереднім організатором була ГО Українська асоціація боротьби з інсультом. Даний форум відвідала делегація лікарів Рівненської центральної міської лікарні у складі завідувача судинної неврології Черняка Ігоря Йосиповича, лікарів відділення Шмигач Марини Ярославівни, Легкої Марини Володимирівни. Також наші лікарі взяли участь у спеціалізованому семінарі в рамках програми ANGELS, що походить від Європейської асоціації боротьби з інсультом, і має за мету до травня 2019 року створити в Європі 1500 лікарень з відділеннями, що надають невідкладну допомогу пацієнтам з інсультом на високому загальновизнаному європейському рівні. Як зазначив завідувач судинної неврології центральної міської лікарні Ігор Йосипович Черняк: «Відділення судинної неврології нашої лікарні уже приєдналось до програми ANGELS з метою підняття медичної допомоги рівнянам на європейський рівень».
   Учасників науково-освітнього форуму привітав президент ГО «Українська асоціація боротьби з інсультом» Поліщук М.Є. Він закликав: «…приєднатися всіх небайдужих до проблеми інсульту об’єднатися, озброїтися знаннями і покласти край “тихій” епідемії. 29 жовтня Всесвітній день боротьби з інсультом і Українська асоціація боротьби з інсультом, зважаючи на важливість проблеми серцево-судинних захворювань в Україні, щорічно закликає приєднатися до просвітньо-оздоровчих заходів програми “Стоп інсульт” лікарів і пересічних українців. Проблема поінформованості населення про перші ознаки інсульту та методи його лікування і профілактики залишається слабкою. То ж робота в цьому напрямку буде продовжена».
   Також з доповідями виступав Robert Mikulic з Чехії, голова проекту ESO-EAST. Серед вітчизняних професорів були присутні Московко С.П.,Міщенко Т.С., Дзяк Л.А., Дубенко О.Є.,Сіренко Ю.М., Смоланка В.І.,Григорова І.А. та ін.. Обговорювались перші результати проекту ESO-EAST в Україні і регістр RES-Q, їх подальший розвиток в нашій державі. Піднімались питання покращення надання допомоги пацієнтам з інсультом; проблеми та можливості відновлення порушених функцій у хворих; питання когнітивної реабілітації при церебральних порушеннях.
   Одним із основних аспектів, що розглядались – сучасні тенденції у первинній профілактиці інсульту: прості речі, які рятують життя.
Одним словом, для підвищення обізнаності в цій проблемі в рамках щорічного науково-освітнього форуму “Академія інсульту” піднімаються найгостріші проблеми, проводяться мультидисціплінарні наукові заходи та всебічно розглядаються новітні методи лікування та профілактики.

 

  Детальнішу інформацію з питань інсульту для пацієнтів можна знайти за адресою  www.insult.net.ua