Комунальне некомерційне підприємство «ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА ЛІКАРНЯ» Рівненської міської ради

Пошта:

rivnecml@gmail.com

КНП “Центральна міська лікарня” РМР

Реабілітаційне відділення

В умовах повномасштабної війни проблема здійснення реабілітаційних  заходів набуває особливої актуальності у пацієнтів з бойовими мінно-вибуховими травмами та серед цивільного населення.

Україна перебуває у процесі реформування  системи надання реабілітаційної допомоги. Загальні принципи викладені у Законі України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я».

Жовнір Інна Іванівна завідувачка відділення

1   6.01.2023року шляхом перепрофілювання кардіологічного відділення №3 створене реабілітаційне відділення на 20 стаціонарних  ліжок. Основним завданням відділення є надання сучасної активної доказової реабілітаційної допомоги особам з обмеженнями повсякденного функціонування, які потребують реабілітації віком від 18-ти років.

   Відділення очолює Інна Жовнір – лікар фізичної та реабілітаційної медицини, невролог вищої  категорії, кандидат медичних наук. Старша медична сестра, яка відповідає за роботу середнього та молодшого медичного персоналу Людмила Лук’янчук. Реабілітаційна допомога надається  мультидисциплінарною реабілітаційною командою (МДРК)  – групою фахівців з реабілітації, які об’єднанні спільною метою та завданнями), яку очолює та координує Анастасія Бейлах -лікар фізичної та реабілітаційної медицини, лікар-невролог. Лікар ФРМ є лікуючим лікарем пацієнта і лише він приймає рішення про початок реабілітаційного лікування пацієнта, визначає фахівців реабілітації, які надають реабілітаційні послуги згідного індивідуального реабілітаційного плану.

Лук’янчук Людмила Володимирівна старша медична сестра

Головний реабілітолог команди – Анастасія Поліщук. В склад МДРК входять два ерготерапевти (Поліщук Анастасія, Дрогальчук Жанна), три фізичних терапевти(Фасолько Богдан, Малишевська Мирослава, Ярощук Юлія), три асистенти ФТ(Сенчук Руслан, Поліщук Валентин, Оцерклевич Микола), два асистенти ЕГ (Заулочна Людмила, Яцков Андрій), терапевт мови та мовлення,  психолог, лікар психіатр по сумісництву.

Основний принцип роботи команди – це пацієнтоцентричність. Планування та виконання реабілітаційних втручань відбувається з урахуванням потреб,  можливостей і побажання пацієнта або членів його родини. Пацієнт повинен бути  активно залучений в реабілітаційний процес.

Реабілітаційне відділення згідно контракту з НСЗУ за пакетом медичних гарантій « Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» надає реабілітаційну допомогу високого обсягу – 3 години реабілітаційних сесій 5 днів на тиждень терміном 14 днів без  перерви у післягострому та довготривалому періодах  реабілітації за мононапрямком: нейрореабілітація після перенесених інсультів, черепно-мозкових травм, хребтово-спінальних травм; опорно-рухова; реабілітація після  травматичних ушкоджень верхніх та нижніх кінцівок, в тому числі, рання реабілітація після ампутацій.

Реабілітаційна допомога націлена на те, щоб  досягти оптимального рівня функціонування та якості життя пацієнтів у їхньому середовищі.

Фізична терапія здійснюється фізичними терапевтами для розвитку,  підтримання та відновлення максимального руху і функціональних можливостей особи.

Ерготерапевти дають можливість людині відновити свою  заняттєву активність, тобто відновити ті щоденні справи, види занять, які особа бажає виконати.

Терапевт мови та мовлення Юлія Озарчук працює з порушеннями функції ковтання та комунікації.

Психологічна допомога та підтримка є важливою частиною реабілітаційного процесу. Психолог Інна Кроль сприяє підвищенню мотивації на одужання та збільшенню  активності в боротьбі з хворобою пацієнта, допомагає стабілізувати його психоемоційний стан, навчає прийомам подолання стресу. За потреби проводить психопрофілактичні та психокорекційні роботи з родиною хворого, та допомагає у формуванні позитивних реакцій,  мотивацій, соціальних установок на життя.

Лише мультидисциплінарна своєчасна реабілітаційна  допомога,  розпочата  під час гострого реабілітаційного періоду, після стабілізації стану пацієнта, яка надається  безперервно протягом усіх етапів реабілітації дозволить повернути пацієнтів до повноцінного, незалежного життя.