Вперше в області проведено оперативне втручання з приводу внутрішньомозкової пухлини з використанням операційного мікроскопу

 

Не так давно в обласному відділенні нейрохірургії КНП «Центральна міська лікарня» РМР було встановлено операційний мікроскоп екстра класу. А учора, 19 жовтня, відбулась перша операція з його використанням. Даний мікроскоп дуже важливий у роботі, адже значно розширює можливості хірургічних втручань та незамінний у використанні при судинних патологіях головного мозку, нейроонкології, спінальній хірургії. Тепер наші фахівці з допомогою такої оптики мають змогу виконувати різноманітні високотехнологічні нейрохірургічні втручання. Деталями про першу таку операцію поділився Олександр Кучерук – кандидат медичних наук, лікар-нейрохірург обласного нейрохірургічного відділення, під керівництвом якого безпосередньо проводилась операція:
– Вперше в області нами було проведено оперативне втручання з приводу внутрішньомозкової пухлини (правої гемісфери головного мозку). Пацієнт 56 річний чоловік.
І саме завдяки операційному мікроскопу вдалося повністю, тотально видалити пухлину не травмуючи судини, що знаходились в безпосередній близькості від пухлини за рахунок гарної візуалізації. Збільшення 7-9 разів. Незважаючи на те, що пухлина знаходилась в безпосередній близькості до важливих функціональних зон, будь-якої негативної неврологічної симптоматики не було. Після операції пацієнт був переведений в палату, його стан задовільний.
Працювати з хорошим обладнанням багато, що значить. Впевнений, що нове обладнання допоможе нам зробити тисячі успішних операцій.