100 днів війни з COVID-19. Центральна міська лікарня
 
   6 липня – виповнюється 100 днів, як до міської лікарні був покладений перший пацієнт з діагнозом COVID-19. 100 днів боротьби і віри у перемогу. За цей час ми змінились і здобули колосальний досвід. Невідані донині проблеми пов`язані зі специфікою вірусу ще більше загартували, зміцнили наш колектив.
   Була проведена велика організаційна робота по перепрофілюванню закладу. В інфекційному корпусі обладнана палата інтенсивної терапії, підготовлено резервні бокси та палати обласного лікувально-діагностичного гепатологічного центру, дитячого відділення, встановлено додатковий кисневий доступ. Хірургічний корпус – повністю перелаштований під роботу з хворими на коронавірус. Для цього було встановлено додаткові кисневі точки для хворих із дихальною недостатністю. Усе переплановано та переобладнано за вимогами розмежування «чистої»  та «брудної» зони для надання максимально можливої допомоги пацієнтам та безпеки медперсоналу. Відділення ургентної хірургії реорганізоване у хірургічне відділення, що надає допомогу інфікованим хворим (і є таким єдиним у Рівненській області). І у перші два тижні карантину такі пацієнти з`явились: було оперовано гострий перфоративний холецистит з розлитим перитонітом, гострий калькульозний холецистит, гострий апендицит, надскладна операція нижньої кінцівки. Інтервенційними кардіологами проведено стентування трьом пацієнтам зі STEMI інфарктами, ускладненими COVID-19(інша, «чиста» частина відділення продовжує приймати неінфікованих невідкладних хворих. Лікарями-нейрохірургами проведено п`ять екстрених оперативних втручань ковід-позитивним травмованим пацієнтам. Працівниками отоларингологічної служби  проводяться трахеостомії – операції по відновленню дихання реанімаційним пацієнтам, які є особливо небезпечними для лікаря та оточуючого персоналу. Лікарі-хірурги та анестезіологи перейшли працювати «вахтовим методом», живучи і виконуючи свою роботу, практично, цілодобово.
   Крім того, для повноцінного функціонування лікарні у нових реаліях, потрібно було забезпечити персонал засобами індивідуального захисту, деззасобами, доукомплектувати обладнанням, медикаментами. На закупку цього були виділені значні кошти з бюджету нашого міста та області. На заводах та підприємствах, де все це можна було придбати, створювався шалений попит, черги, тривала процедура закупівель. На допомогу приходили волонтери, громадські, благодійні організації, небайдужі люди, представники відповідального бізнесу. Нам усіляко допомагали і за цю підтримку надзвичайно вдячні.
   За цей період у міській лікарні було проліковано 594 хворих, 314 рівнян, при цьому показник смертності рівнян становить 6,3%, загальний 6,4%.
  Такий низький показник є великою заслугою роботи лікарів-інфекціоністів та лікарів відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Вони продемонстрували високий рівень підготовки та сумлінності. Ми пишаємось їхньою роботою. Як і працею всіх тих, хто задіяний у цій нелегкій боротьбі, чия діяльність непомітна, але украй важлива.
 Уся ця ситуація з коронавірусом стала викликом для нас. Це випробування вимагає взаєморозуміння і злагоди у колективі, посиленої співпраці між лікарями середнім та молодшим медперсоналом, і тримається на професійності, взаємодопомозі і відповідальності.
   Тим часом, наша війна з COVIDом триває…