Анестезіолог-полярник: рівнянин стане учасником української антарктичної експедиції
   Рівнянин стане учасником 25-ої української антарктичної експедиції, яка працюватиме на станції “Академік Вернадський”. Анестезіолог Ігор Дейнека – один із 12 “зимівників”, і єдиний із Рівненської області. Це його друга спроба потрапити на Антарктиду. Склад експедиції оголосили 20 січня, попереду у рівнянина ще медичний огляд. До Дня відкриття Антарктиди журналісти Суспільного зустрілися із майбутнім полярником.
   Ігор Дейнека, анестезіолог Центральної міської лікарні. Працює тут упродовж 12 років. Та з березня 2020-го він опиниться за 15 тисяч кілометрів від рідного Рівного – на острові Галіндез, на станції “Академік Вернадський”. Єдиний із Рівненської області, він став учасником 25 української антарктичної експедиції.
  Учасник 25-ї української антарктичної експедиції Ігор Дейнека:
– Напевно, дух романтики, бажання випробувати себе і показати те, що я вмію, певний досвід маю. Не сидіти на місці, не перетворювати свою професію в щось статичне, а постійно розвиватися.
Чоловікові 37 років, має двох малолітніх дітей.
– Як ваша родина сприйняла? (запитує журналістка)
– Не одразу. Ну, куди подінуться?! Дружина мене моя підтримує, і це один із факторів, чому я все таки вирішив їхати в цю експедицію, – відповідає Ігор Дейнека.
Пан Ігор подавався на участь в експедиції вже вдруге. Цьогоріч вона складатиметься із 12 учасників. Його місія там – піклуватися про здоров’я “полярників”.
– Я буду лікарем практично усіх спеціальностей, бо я буду єдиним лікарем. Я буду і хірургом, і анестезіологом, і навіть стоматологом. Напевне, анестезіологи найбільш універсальні з цієї точки зору, – додає Ігор Дейнека.
  Перед від’їздом рівнянин разом з іншими полярниками пройде тижневе навчання у Національному антарктичному науковому центрі. На станції чоловік працюватиме рік. Розповідає:
– Напевно, не боїться тільки дурний. Боюся, справді, так, страшно. І, напевно, тих страхів було менше поки це просто мрією залишається, а зараз це вже більш реально, тому коли ти постійно про це думаєш і в голові прокручуєш, що може статися, і як з цим боротися – тоді стає справді страшно.
  Ігор Дейнека стане п’ятим “зимівником” із Рівненщини. Імена попередніх чотирьох, які в різні роки брали участь в експедиціях, є на пам’ятному знаку дослідникам Антарктиди у парку Шевченка – це Роман Братчик, Олександр Міхо, Павло Тарасович та Ігор Клубук.
Авторка: Анастасія Бачук