«Академія інсульту – 2019»

 

   31 жовтня – 2 листопада у м. Києві відбувся науково-освітній форум «Академія інсульту – 2019». Відвідали даний захід і лікарі відділення судинної неврології КНП «Центральна міська лікарня» РМР: Інна Іванівна Жовнір, Людмила Михайлівна Томицька, Ірина Іванівна Приходько. Чим особливим був цьогорічний науково-освітній форум, як відзначили наші делегати, то це – всеохоплюючою інформаційною насиченістю, усе – для створення нової системи надання допомоги пацієнтам з інсультом: сучасні стандарти і практичні симуляційні заняття для медичного персоналу(як вузьких спеціалістів, так і для сімейних лікарів, медсестер). Представлення нових методик, самі сучасні світові підходи, презентації. Як відзначила голова ГО “Рівне – Такмед”, автор проекту Громадського бюджету Рівного «Створення інсультного центру на базі КНП «Центральна міська лікарня» РМР» – Тетяна Воронцова, що: – «Деякі стенди і презентації вражають! Це світові підходи і це вже є в Україні – тільки впроваджувати!»
Були і пленарні засідання («Проблеми боротьби з інсультом в період реформування галузі охорони здоров’я в Україні: нові підходи в реформуванні вторинної ланки допомоги при інсульті» і т.п.) і воркшопи для фахівців(«Клуб фахівців тромболізису. Симуляційний тренінг для інсультних команд», «Екстренна медична допомога пацієнтам з інсультом: сучасні підходи», «Спастичність при інсульті. Освітній проект Next Level»), школа профілактики інсульту («Школа для сімейних лікарів», «Інсульту можна запобігти: фокус на профілактику факторів ризику»), школа для медичних сестер («Стандарти медсестринського догляду важкохворих пацієнтів» і т.д.) та освітній проект «Інсульт для фахівців (зокрема, «Інсульт: роль та сучасні компетенції фахівців первинної ланки»). Цінною була презентація тренувального курсу ASLS для лікарів екстренної допомоги від Андрія Стахнюка (лікар КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради) і Галини Цимбалюк.
Одним словом, – усе було професійно та доречно, усе для тих, хто прагне розвиватись, бути в курсі і слідувати новим підходам, світовим тенденціям лікування інсультів.