Короткий огляд неврологічної конференції
«ХІ Нейросимпозіум»
      10-12 вересня у м. Одеса відбулась неврологічна конференція « ХІ Нейросимпозіум», яку відвідали наші лікарі на чолі із завідувачами відділень судинної та загальної неврології КНП «Центральна міська лікарня» РМР – Ігорем Йосиповичем Черняком, Наталією В’ячеславівною Сисоєвою. Це щорічний захід, який кожного разу залишає приємні враження чудовою організацією та масштабністю, об’єднує фахівців своєї справи не тільки з різних куточків України, а й професіоналів даної галузі з різних медичних закладів Литви, Франції, Голандії та ін. Цього разу модераторами секцій були: Смоланка Володимир Іванович – доктор медичних наук, професор, ректор ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Орос Михайло Михайлович – доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету, Тадас Зуромскис Assoc. prof., Lithuanian UHS, Neurologist and Head of stroke Center at the Hospital of Lithuanian UHS, Кестутіс Петриконіс – професор, клінічний невролог і консультант неврологічного відділення лікарні Литовського медичного університету, Паскаль Прут кандидат медичних наук, головний невролог в клініках “Zorgsaam Zeeuws Vlaanderen”, Wielingenlaan 2, Terneuzen, м. Гент, Голандія, Антанас Вайткус – професор, клінічний невролог, завідувач кафедрою неврології в лікарні Литовського медичного університету, керівник Каунаського центру інсульту, Луї Майяр – невролог і нейрофізіолог, старший консультант Університетської клініки Нансі і професор неврології в університеті Лотарингії, Франція.
Програма конференції була насиченою, обговорювались важливі питання за наступними напрямками: сучасні підходи до лікування болю; захворювання екстрапірамідної нервової системи; гострі кути в діагностиці та лікуванні розсіяного склерозу; сучасні аспекти захворювань периферійної нервової системи; нейроінфекції; сомнологія; терапевтичні та нейрохірургічні підходи до лікування епілепсії; нервово-м`язові захворювання та підходи до лікування; сучасні питання лікування хворих з судинною патологією; психосоматичні розлади.
Також в рамках конференції проводились засідання з інтерактивною методикою викладання, теоретичні та практичні майстер-класи під керівництвом видатних вчених з України, Франції, Великобританії, країн Балтії, Бельгії. Можна було відвідати неврологічні секції з врученням сертифікатів, симпозіум з сертифікатом Каунаського університету. Не обійшлось і без «цікавинок» у вигляді інтерактивних опитувань, симуляції по менеджменту інсульту, майстер-класу по електроміографії,; презентація нових IT-технологій в неврології (нові IT-платформи для неврологів).
Даний захід надавав поле для обговорень клінічних випадків, обміну досвідом, що безумовно є позитивною підставою для запозичення корисної актуальної інформації з подальшим використанням у щоденній практиці лікування пацієнтів.