Відділення планової хірургії розвиває новий напрямок оперативних втручань – реконструктивні операції на аорті

 

  Минулого тижня в КНП «Центральна міська лікарня» РМР було проведено реконструктивну операцію на аорті – це перспективно новий напрямок оперативних втручань. Для 54 річного пацієнта вона минула успішно, і сьогодні він готується до виписки.
Більш детальною інформацією з даного приводу поділився завідувач оперблоком КНП «Центральна міська лікарня» РМР, судинний хірург відділення планової хірургії Самойлик Юрій Віталійович.
– Це один із складних напрямків реконструкції магістральних судин, котрі почали впроваджувати в міській лікарні, з подальшим розширенням оперативних втручань на черевному та грудному відділах аорти, з метою порятунку життя пацієнтів при таких гострих станах як тромбози аорти, аневризми та розшарування аорти. Оперативні втручання складні та потребують значного матеріального забезпечення, довготривалі, вимагають спрацьованої операційної бригади. Колектив такої бригади у відділенні планової хірургії сформований. Під час першого оперативного втручання до її складу входили: Самойлик Юрій Віталійович, Охмак Андрій Васильович, Данильчук Олександр Михайлович, Мирко Тарас Михайлович, під керівництвом Дундюка Ігоря В’ячеславовича. В подальшому даний напрямок оперативних втручань буде розвиватись.

    – Щодо операції, то вона пройшла успішно, 8 днів пацієнт перебував під пильним наглядом лікарів, сьогодні він зі значним покращенням стану здоров’я, у задовільному стані готується до виписки додому. До того, пацієнт неодноразово лікувався та був прооперований у інших закладах охорони здоров’я з приводу захворювання магістральних артерій. У міську лікарню звернувся у зв’язку із погіршенням стану здоров’я та неефективністю на даному етапі обраного медикаментозного лікування. Наразі пацієнт почуває себе добре.
     Медичний персонал КНП «Центральна міська лікарня» РМР постійно працює над вдосконаленням своїх навичок, за обґрунтованими показами, потребами пацієнтів, впроваджує нові методи медикаментозного та оперативного лікування, зважуючи доцільність та доречність обраних заходів, зважаючи на індивідуальні особливості кожного.