Рівненський хірург надихає пацієнтів власним прикладом
За матеріалами газети “7 днів”(за 09.08.2019)

 

    Починав Юрій Самойлик свій вшлях у житті в нелегкі дев’яності. 

    В його рідних Лубнах, що на Полтавщині, як і скрізь, економіка розвалювалася, і ніщо  не могло завадити руйнації. Сталося так, що його батько – інженер, керівник підприємства Віталій Самойлик – залишився без роботи, а мама, Надія Семенівна, лікар, ще працювала.
    Дивився на все це Юрій Самойлик, який так жадав самостійності, і поступово усвідомлював, що у житті треба покладатися лише на себе, самому торувати свою дорогу, звісно, дослухаючись до порад батьків. Велику роль тут відіграла його мама, лікар від Бога. Отож пішов юнак до Лубенського медичного училища. Закінчив. Став працювати фельдшером швидкої допомоги. А там такого надивився! І головне – почав розуміти, як ото насправді люди живуть, борсаючись у безкінечних негараздах. Потім була Полтавська державна медична академія, після закінчення якої він зрештою потрапив на Рівненщину. 
    Цей період став доволі плідним для Юрія Самойлика. Бо згодом він закінчив аспірантуру Тернопільської державної медичної академії, спеціалізуючись на хірургічному лікуванні патології магістральних судин, і став кандидатом медичних наук. 
    Потім молодий лікар одружився. Тепер у нього  любляча й кохана дружина – Інна, завідувачка денного стаціонару Рівненського пологового будинку, та двоє дітей – Юлія і Андрій. Що ще треба? Живи, чоловіче, і радій життю. Але хочеться йому, провідному фахівцеві у сфері судинної хірургії Рівненської центральної міської лікарні, щоб життю раділи і його пацієнти, яким він з колегами повернув здоров’я. 
    – Я очолюю колектив рентгенохірургічного блоку,– розповідає Юрій Самойлик про себе і свою команду.– Наш колектив, зокрема завідувач відділення планової хірургії, визнаний наставник багатьох молодих лікарів Дмитро Васкул, заслужений лікар України, заступник головного лікаря з хірургічної роботи Ігор Дундюк, судинний хірург Андрій Охмак, провідний хірург Олександр Данильчук, операційні медсестри Людмила Петришина, Людмила Трофимчук та інші висококваліфіковані медики, працює над впровадженням сучасних операцій на серці та магістральних судинах. Імплантуємо стенти, проводимо шунтування судин, встановлюємо кардіостимулятори. Всі ці серцево-судинні операції спрямовані на збереження людського життя, поліпшення його якості. Крім того, у нас впроваджено сучасні операції із застосуванням лазера в лікуванні варикозної хвороби. Також проводимо сучасні лапароскопічні операції в лікуванні діафрагмальних гриж. 
    У цьому та інших підрозділах Рівненської центральної міської лікарні налагоджено ефективний лікувальний процес. Не можна не згадати й про профілактику, про яку ще понад сто років тому говорив Микола Пирогов і про яку тепер говорять провідні науковці. На думку Юрія Самойлика, нам треба не лінуватися звертатися до доробку кращих умів людства, як-от дієтологія Герберта Шелтона, аеробіка  Кеннета Купера, 1000 рухів Миколи Амосова… Амосова вже немає серед нас, але з нами є його думки, мораль, доктрина оздоровлення. А ось вічно актуальна цитата класика літератури Антона Чехова: «Встав з-за столу голод­ним, значить наївся. Встав з-за столу ситим, значить об’ївся. А якщо об’ївся, вставши з-за столу, значить отруївся». Та й народна мудрість повчає тримати ноги в теплі, голову в холоді, а шлунок – у голоді. Згадаймо також, що на Бога надійся, а сам не зівай.  
    Прибічник природного оздоровлення, здорового способу життя Юрій Самойлик з юності і донині займається спортом і фізкультурою, зокрема бігом, плаванням, гімнастикою. Фізкультура плюс дієта допомагають йому тримати себе у формі, витримувати навантаження у роботі хірурга, долати будь-які труднощі. А приклад хірурга надихає інших, у тому числі його пацієнтів.  
    А як важливо, коли думки лікаря і його підопічних збігаються. Коли люди бачать у ньому свого рятівника, порадника, друга. Коли щоразу пересвідчуються, що лікар щиро вболіває про недужих. 

Олександр БЯЛИЙ