За матеріалами Управління охорони здоров`я м. Рівне

 

Інтерв`ю з головним лікарем

 

Двадцять сім із 46-ти років роботи в міській лікарні Євген Філімонович Кучерук очолює цей лікувальний заклад.
Головного лікаря неодноразово нагороджували відзнаками ОДА та обласної ради, Рівненського міськвиконкому. Він має Почесні грамоти Кабінету Міністрів України, церковні та громадські відзнаки. У 2014 році Євген Кучерук став Почесним громадянином м. Рівне. Наша розмова з паном Кучеруком про сьогодення та майбутнє лікарні.
-​Кор. – Євгене Філімоновичу, міська лікарня – це складний організм. Як на мене, його робота залежить від усього колективу лікарні. Розкажіть про нього.
-​Кучерук – У нас є 1500 працівників. З них 240 – лікарі, 12 з яких –кандидати медичних наук та ще стільки ж мають звання “Заслужений лікар України”. А також середні медичні працівники, молодші медсестри та допоміжний персонал. Пишаюся тим, що жодного працівника ми не скоротили, а зберегли колектив.
-​Кор.- На базі лікарні функціонує 5 відділень, у яких мають змогу отримати якісну медичну допомогу як жителі міста, так і області.
-​Кучерук – Так, щороку у нас лікують 27 000 пацієнтів. Ми хочемо зробити доступну медицину як для жителів міста, так і області. А ще надавати висококваліфіковану ургентну допомогу. У нас досить гарна співпраця з колегами із швидкої допомоги. Вони гарно працюють. В екстрених ситуаціях вони вже в дорозі дзвонять та поки швидка приїжджає, то медперсонал приймального відділення вже на порозі зустрічає хворого. Хочу відзначити наші досягнення щодо надання ургентної кардіологічної допомоги. Якщо людина упродовж трьох годин поступає з ішемічним інсультом в міську лікарню, то ми у змозі надати висококваліфіковану допомогу. Практично за кілька днів людина може бути здоровою. Наведу приклад, свідком якого я став. Чоловік захворів на ішемічний інсульт. Він не рухав ні рукою, ні ногою, обличчя було скривлене, розмовляти не міг. Його вчасно доставили до нашої лікарні, а наші спеціалісти вчасно надали медичну допомогу. За добу він вже спілкувався і всіх запитував, а що то з ним було. Це просто фантастика. Якщо ми зможемо дійти до людей, тоді різко збільшимо виживання пацієнтів з інсультом та зменшимо кількість інвалідів. Ми будемо проводити конференції аби люди знали, що до лікаря треба звернутися з підозрою на інсульт за три години. Лише тоді на 30 – 50% зменшиться інвалідність. На жаль, практика свідчить, що хворі звертаються через 10 – 12 годин, бо думають, що пройде.
-​Кор.- Євгене Філімоновичу, у Вашому закладі вже розпочали робити операції на відкритому серці.
-​Кучерук – Так,але нам треба апарат штучного кровообігу. Коштує він 12 млн. грн. Я особисто їздив по Європі аби придбати його, адже ми працюємо з 5-ма європейськими кардіологічними асоціаціями. Представники Світового банку в області теж обіцяли при економії коштів допомогти придбати цей апарат. Таким чином ми орієнтуємося робити до 200 операцій на рік.
-​Кор.- Міська лікарня добре обладнана технічно. Придбано чимало сучасної медичної техніки.
-​Кучерук – У цьому році ми виграли грант Японії – отримали комп’ютерний томограф останнього покоління. Це фантастика. Він встановлений у приймальному відділенні. Вартість такого обладнання 17 млн.грн. Ми маємо тісні дружні відносини з Польщею, Угорщиною,Швейцарією, Великобританією, США, Канадою, Німеччиною. У нас є договори про співпрацю із 16-ма країнами. Минулого року ми привезли необхідних нам речей як допомогу – меблі, медобладнання – на 26 млн.грн.
-​Кор.- Яким Ви бачите майбутнє лікарні?
-​Кучерук – Ми хочемо зберегти лікарню, добре заробляти і надавати якісну медичну допомогу.
Розмову записала Алла Сищук