27.02.2018

 

 

Регіональний семінар «Профілактика та лікуванння ішемічних порушень мозкового кровообігу викликаних патологією сонних артерій та фібриляцією передсердь»
  
   22 лютого в  Рівному в конференц-залі готелю «Оптима» відбувся регіональний семінар для терапевтів, кардіологів, неврологів: «Профілактика та лікуванння ішемічних порушень мозкового кровообігу викликаних патологією сонних артерій та фібриляцією передсердь».
   Генеральним спонсором даного заходу виступила німецька компанія «Берінгер Інгельхайм»
   З доповідями виступали: Самойлик Юрій Віталійович завідувач ангіохірургії судинний кардіохірург центральної міської лікарні м. Рівне, Кравчук Борис Богданович завідувач відділення лікування аритмій з рентгенопераційною Національного Інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова та Ягенський Андрій Володимирович організатор і керівник Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології та тромболізису в м. Луцьк.
   В доповідях були висвітлені дані останніх рандомізованих досліджень в Європі та цілому світі по хірургічній профілактиці ішемічних інсультів (дослідження CREST та ACST – II); лікуванння ішемічних інсультів із застосуванням нових оральних антикоагулянтів (препарат Дабігатран «Прадокса» при фібриляції передсердь зменшує кількість важких та летальних кровотеч в порівнянні з Варфарином (дослідження RE-LY)) також розглядався досвід застосування тромболізису при ішемічних інсультах.
   Основною метою даного семінару було навчити лікарів первинної ланки одразу при виявленні порушень мозкового кровообігу застосовувати агресивну тактику, адже рання профілактика дозволить уникнути руйнівних наслідків для організму, попередить інвалідизацію, збереже життя. Як відомо лікувати захворювання набагато складніше, дорожче і довше, ніж його запобігти.