22.03.2018

Конференція «Проблемні питання антибіотикотерапії»

 

   22 березня в центральній міській лікарні провели конференцію для лікарів-інфекціоністів «Проблемні питання антибіотикотерапії». Ініціатор даного заходу – Обласне інфекційне відділення для дорослих, а саме Сергій Васильович Дорошенко – завідуючий відділення. Актуальність цього питання сягає свого піку у світі, і в Україні в тому числі, адже Україна має ряд своїх особливостей. З яких причин, і до яких наслідків може призвести неконтрольованого вживання антибіотиків, у своїх матеріалах розкрили доповідачі. З доповідями виступили: Рудюк Мар’яна Валеріївна – лікар-інфекціоніст ЦМЛ, Самойлик Юрій Віталійович – судинний кардіохірург, завідувач ангіохірургії ЦМЛ та Дорошенко Сергій Васильович – завідуючий Обласним інфекційним відділенням для дорослих ЦМЛ.
  Відрадно, що на конференцію завітав і лікар-інфекціоніст, колишній завідуючий інфекційним відділеням для дорослих центральної міської лікарні – Філіпцов Володимир Михайлович, який нещодавно відсвяткував 80 річний ювілей, з чим його і привітали колеги.
   Мар’яна Валеріївна у своїй доповіді зосередилась на самій тематиці конференції, розглянувши і історію виникнення антибіотиків і необхідність їх використання при різних захворюваннях, і наслідки вживання, причини виникнення антибіотикорезистентності в Україні та світі. Головний її посил був в тому, що призначати антибіотик може тільки лікар, при чому впевнившись у його доцільності, та вибравши відповідний, – на підставі лабораторного аналізу щодо чутливості.

 

    Про особливості застосування антибіотиків у хірургії розповів Юрій Віталійович Самойлик. Зупинився на таких важливих аспектах, як поширеність хірургічної інфекції та взаємозв’язки з антибіотиками, хірургічна антибіотикопрофілактика. Виокремив коло проблем застосування даних медпрепаратів в хірургічній практиці та шляхи подолання антибіотикорезистентності. Підсумковою звучала теза про, що антибіотикотерапія перш за все має бути раціональною.
   Сергій Васильович присвятив свою доповідь пробіотикам, визначенням вимог до цих препаратів. Він виділив сфери їх застосування, зупинився на їхньому впливі у лікуванні інфекційних діарей, ротавірусних інфекцій.

 

   Підсумовуючи все вищезазначене, зауважимо, що винайдення антибіотиків – це надзвичайно великий прорив людства у лікуванні багатьох смертельних хвороб, проте, зловживання ними може призвести до фатальних наслідків для людства уже в найближчому майбутньому. Як повідомляє МОЗ, Україна приєдналась до Глобальної ініціативи з безпеки і охорони здоров’я, що стало одним з ключових питань до підписання асоціації з ЄС. Проблему стійкості до антибіотиків визначили пріоритетом № 1 в Україні і у світі в цілому.