04.02.2018

                  85 років з дня народження видатного хірурга Телегіна Левонтія Івановича

   У 4 лютого виповнюється 85 років з дня народження видатного хірурга, ветерана хірургічної служби м. Рівне, заслуженого лікаря України Телегіна Левонтія Івановича.
   Народився в с.П-Конобеєво Шацького району Рязанської області в сім’ї робітників. Після служби в рядах радянської армії навчався в Омському медичному училищі та здобув кваліфікацію військового фельдшера. Певний час працює фельдшером у Чернівецькому туберкульозному санаторії. В 1961 році поступив до медичного інституту в м. Чернівці. Після закінчення працює лікарем-хірургом Дубровицької центральної лікарні, на Рівненщині, згодом у Чернівецькій міській лікарні.
    З 1972 року працював у центральній міській лікарні м. Рівного.  У 1979 Телегін провів реорганізацію хірургічної служби міста. Було відкрито 3 відділення: ургентної, гнійно-септичної, планової хірургії, що значно покращило надання медичної допомоги населенню.  Саме Леонтієм Івановичем вперше в Рівному була проведена операція на жовчних шляхах, а також реконструктивні операції на шлунку та підшлунковій залозі. Понад 18 тис. операцій, виховання цілої когорти висококласних хірургів, які оперують, як в Україні, так і за кордоном, – це далеко не повний доробок Л. Телегіна.
    Нагороджений Орденом «Дружби народів», медалями.
    Звання «Почесний громадянин міста Рівного» присвоєно відповідно до рішення Рівненської міської ради від 11.10.2005 року №1597.

 

 

Використано матеріал: Почесні громадяни міста. Управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому Централізована бібліотечна система м. Рівне Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Короленка ПОЧЕСНІ ГРОМАДЯНИ МІСТА РІВНОГО Рекомендаційний покажчик Р і в н е – 2016