30.11.2017

Наші медики на сході

 

   Перший добровольчий мобільний шпиталь (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова є наймасштабнішим недержавним проектом із залучення цивільних медиків до надання медичної допомоги в зоні проведення антитерористичної операції (АТО) в окремих районах Донецької та Луганської областей. Його реалізує Благодійний фонд «Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова» у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил України, за підтримки Ради національної безпеки та оборони України. 11 вересня цього року міську лікарню відвідували представники цієї організації на чолі з її головою  Генадієм Друзенком.
  Лікар невролог (а також і дієтолог)  Рівненської центральної міської лікарні Ірина Іванівна Приходько була серед тих медиків, які побували на сході нашої країни, щоб надати посильну допомогу цивільному населенню та військовослужбовцям. 30 листопада вона повернулась із Станиці-Луганської, де перебувала місяць у складі 32-ї ротації ПДМШ. Вона надавала медичну допомогу неврологічним хворим на амбулаторному прийомі у поліклініці та цілодобову ургентну допомогу стаціонарним хворим Станично-Луганської центральної районної лікарні. Ірина Іванівна зазначила, що місцеве населення переживши військову агресію потребує особливої психологічної уваги, адже в цих людей спостерігається підвищена тривога, емоційні розлади, пригніченість на фоні стресових факторів. Багато молоді виїхало, у тих хто залишився тривалий час не було можливості звертатись по медичну допомогу, тому захворювання у людей «запущені», носять хронічний характер. Саму лікарню влітку 2014 року на День незалежності України російські окупанти протягом п’яти годин вночі обстрілювали. Дві міни впали на її дах, навколо лікарні нарахували 22 вирви. Не залишилося жодної цілої шибки у вікнах. Осколками поранило трьох медсестер. А 31 грудня того ж року двічі проривало систему опалення, порвало труби в батареях. Але лікарню відновили, значною мірою завдяки старанням її головного лікаря Валерія Іванова [1]. «Ми багато чого не цінуємо, і побувавши там, відчувши різницю, – бачиш справжні життєві цінності» – каже Ірина Іванівна.
   Тепер коли відбуваються щомісячні ротації медичних фахівців–добровольців зі всіх регіонів України, місцеві лікарні, в яких не було роками вузькопрофільних фахівців, дають чи не єдину можливість місцевим мешканцям підлікувати хвороби.

 

 

Використане джерело [1] http://www.medbat.org.ua/uk/upershe-za-tri-roki-v-stanichno-luganskij-likarni-narodilasya-ditina-pologi-prijmav-likar-pdmsh/
 
Детальніше про Перший добровольчий мобільний шпиталь (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова  http://www.medbat.org.ua/uk/category/blog/