26.10.2017

Науково-практична конференція «Актуальні питання кардіології» 

 

   26 жовтня відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання кардіології». До Рівного завітали: член-кореспондент НАМНУ генеральний директор ДУ «Інститут серця МОЗ України» Тодуров Б.М., к.м.н., завідувач відділення лікування набутих вад серця ДУ «Інститут серця МОЗ України» Мокрик І.Ю., професор, завідувач кафедри функціональної діагностики НМАПО ім. П.Л. Шупика Жарінов О.Й., професор, керівник центру кардіо-васкулярної патології м. Луцьк Ягенський А.В., а також колеги з Індії Max Heart&Vascular Institute. Конференція проходила в сесійній залі Рівненської міської ради по вулиці Поштова 2. Запрошувались лікарі терапевти, кардіологи. Щоб провести даний захід чималих зусиль доклали організатори, зокрема: начальник управління ОЗ Рівненської МР Іськів В.І.,  головний лікар центральної міської лікарні м. Рівне  Кучерук Є.Ф., колектив міської лікарні Королюк Л.Є., Овсійчук Р.М., Бурачинська О.Р., Сірко В.А., Матвійчук А.В., Вишневська І.І.

  Член-кореспондент НАМНУ генеральний директор ДУ « Інституту серця МОЗ України», відомий український лікар кардіохірург Борис Тодуров зазначив, що основна мета цієї конференції: «Зниження смертності та інвалідності українського населення внаслідок серцево-судинних захворювань». Також він наголосив на актуальності даного питання: «Дві треті людей, які гинуть, гинуть –  через серцево-судинні захворювання, тому це питання для України не просто актуальне, а архіактуальне, і це вже не просто питання соціального захисту, а питання національної безпеки.  Якщо говорити про такі інститути, як Інститут серця, то ми працюємо на європейському рівні. Минулого року ми імплантували перші механічні серця, займаємось пересадками серця, робимо практично весь діапазон кардіохірургічних операцій, які роблять в Європі. Але дуже хотілося б, щоб таких інститутів було б побільше, і вони були б у кожному регіоні, щоб усі жителі України мали доступ до такої допомоги».

   Ділитись передовим досвідом з колегами приїхали також лікарі з Індії. Кардіохірург Райніш Малхотра: «Ми вже досягли успіху у практиці трансплантацій, робимо операції на працюючому серці, ми його не зупиняємо, а проводимо мінімальні розрізи шляхом ін’єкцій і через катетерні доступи, а також долучаємо до операцій роботів.» Аби перейняти безцінний досвід в рамках тісної співпраці до міста Нью-Делі через 3 місяці поїдуть уже рівненські лікарі.