27.01.2016

У Рівненській центральній міській лікарні запровадили електрохірургію

 

Наприкінці минулого року в тутешньому оперблоці з’явився надсучасний апарат – електрокоагулятор з аргоновим блоком МЕ 402 Maxium® виробництва німецької компанії «KLS Martin», придбаний за кошти з міського бюджету. Це дороговартісне обладнання стало предметом гордості рівненських медиків, адже такого немає в жодному лікувальному закладі області, та й у всій Україні подібних апаратів – лише одиниці.    

Рівненські хірурги вже випробували електрокоагулятор в дії – виконали перші п’ять абдомінальних операцій. Переваги нової технології оцінили і лікарі, і пацієнти.

– Електрохірургічний апарат Maxium® – це багатофункціональна електрохірургічна система, яка передбачає одночасне підключення до 5 різних інструментів і дозволяє використовувати один апарат для різних хірургічних задач. Він призначений для електрохірургічного розсікання і коагуляції живих тканин людини. Принцип роботи апарата базується на мікропроцесорному управлінні з використанням сучасної технології

перетворення електричної енергії в токи високої частоти, придатні для хірургії, і ми можемо визначати параметри токів, оптимальні для певного виду операцій. При цьому, електрокоагулятор дуже простий в управлінні: керування всіма функціями і налаштуваннями здійснюється однією поворотною рукояткою “Quick Step” з оптичною системою.

maxium_beamer_1

Головними особливостями апарату Maxium® є можливість застосування понад 40 різних режимів розсікання і коагуляції (монополярні і біполярні) для різних областей медицини; біполярна система лігування і розсікання судин до 7 мм.

Використання електрохірургічних методик дозволяє зменшувати тривалість операцій, вони проходять безкровно, є менш травматичними і залишають по собі м’який рубець. Тож і післяопераційний період не має такого вираженого больового синдрому, як після відкритих оперативних втручань, зменшується тривалість перебування пацієнтів у стаціонарі, вони швидше одужують.

До того ж, електрохірургічний апарат Maxium® дозволить нам значно розширити спектр оперативних втручань. За його допомогою можна робити такі високотехнологічні операції, як лапароскопічні резекції кишок, оперативні втручання на діафрагмі (зокрема видалення гриж стравохідного отвору діафрагми), серці, судинах, трансуретральні резекції, проктологічні операції та ін.

Отож, фахівці впевнені, що електрохірургія значно поліпшить якість надання медичної допомоги рівнянам.

Maxium_S18_F2_01

 

.