20.09.2016

 

В Центральній міській лікарні з’явився cучасний рентген апарат

akprva20 вересня Рівненська центральна міська лікарня презентувала дороговартісне медичне обладнання. Це сучасний рентген аппарат – електронно-оптичний перетворювач

На новопридбаний апарат з міського бюджету виділили три з половиною мільйони гривень. Аналогів такого апарата в Рівному досі не було. За словами міського Рівного Володимира Хомка, про купівлю такого приладу мріяли не один рік, але через його високу вартість раніше реалізувати таку мрію було неможливо.

Про сам апарат і його переваги розповів завідувач відділення траматології міської лікарні Валентин Нарсія:

– Цей рентген апарат дозволяє контролювати роботу лікаря-травматолога під час операції. Раніше ми використовували прості аналогові рентгенапарати. Коли під час операції проводилась рентгенотерапія, то рентгентехнік ішов у рентгенологічне відділення, проявляв там плівку і приносив її назад в операційну. Це займало час. Хворий перебував у наркозі, ми стояли і чекали. А цей апарат дозволяє уникнути всіх цих затримок і просто під час операції робити безпосередній рентген-контроль у динаміці. Використання нового апарата дозволить зменшити травматичність операцій та скоротить їхню тривалість.

Під час презентації зазначили, що апарат має потужні характеристики. Він дозволить використовувати не тільки так званий кістковий режим, а й судинний. Тому  його зможуть використовувати під час операцій не лише травматологи, а нейрохірурги, хірурги, судинні хірурги та кардіологи.

dsc_1282 dsc_1284