04.05.2016

Бельгійський лікар-волонтер ділився досвідом з рівненськими медиками

Відтепер рівненські медики лікуватимуть рани по новому.  Бельгійський лікар Ігор Вітенько, представив Рівненським хірургам новітній метод загоєння ран у пацієнтів. Лікар розповідає, зараз в Україні у 60-70% випадків людям ампутують уражені ранами стопи, у Бельгії цей показник – 14 %. Адже лікування ран у Бельгії виросло в окремий напрямок медицини. У цій країні володіють такими технологіями, які залишаються практично незнаними в Україні. Вони дають змогу лікувати рани вдвічі-тричі швидше.DSCN0872

 Ігор Вітенько, лікар-хірург з Бельгії, волонтер

” Моя функція це допомогти цим знедоленим людям, як можна швидше позбутися цієї проблеми. От наприклад, є люди, які мають післяопераційні рани і тільки рік часу тривають лікування. Якщо використовувати новітній метод лікування ран – це займає від декількох тижнів , до декількох місяців. І якщо навіть по фінансовому стані це займає набагато дешевше”

DSCN0871 Ігор Вітенько, близько 16 років працює у Бельгії, сам родом з України. Свою Батьківшину відвідує 4 рази на рік, каже, хоче щоб і в Україні працювали сучасні технології.  Хоча додає, впроваджувати такий напрямок лікування саме у нашій державі важко, адже для цього інколи не вистачає елементарного матеріалу.

DSCN0883Ігор Вітенько, лікар-хірург з Бельгії, волонтер

“Важко в цьому, що в Україні немає в наявності перев’язочного. В Україні він відсутній. І це не є медикаменти, які потрібно тестувати, проводити експерименти, це є пов’язки. Це є вироби медичного призначення. Які повинні ввозитися в Україну як звичайні продукти, як звичайні матеріали”

Хоча. як зауважив лікар, за останніх 5 років ситуація в Україні покращилась, на українському ринку з’явилися такі фірми, які уже ввозять в Україну даний продукт. Тому місцеві  лікарі цей метод можуть застосовувати на практиці. За словами завідувача відділення гнійної хірургії Рівненської міської лікарні Ігоря Ігнацевича, такі методи його колегам  знайомі. Хоча, додає, сьогоднішня ситуація на сході змушує лікарів вивчати усі методи лікування, щоб хоч чимось допомогти нашим солдатам.

 Ігор Ігнацевич, завідувач відділення гнійної хірургії Рівненської міської лікарні

Приїхав бельгійський волонтер на прохання «Міжнародного благодійного фонду Чайка». Зараз волонтери фонду працюють над створенням реабілітаційного центру на базі Рівненської ЦМЛ.

 Андрій Шаблій, голова «Міжнародного благодійного фонду «Чайка»

 “Центр буде займатися,  основний вид – це спинальники. З Бельгії дві машини нам привезли в Україну, дали ліжка на пульту, ліфти, візки. Цим варто дякувати Ігореві Вітенько, який там допомагає”

 За словами, голови фонду центр розпочне роботу в середині червня. Планують відкрити його до дня медичного працівника. І як додає волонтер, лікуватимуть тут в першу чергу учасників АТО.