КНП “Центральна міська лікарня” РМР

Наша адреса:

м. Рівне, вул Мірющенка, 25-а

КНП “Центральна міська лікарня” РМР

Науково-практична конференція «Сучасні методи лікування порушень ритму серця»

11 жовтня 2019 року для КНП «Центральна міська лікарня» РМР відбулась важлива подія та й не тільки для нашої лікарні, але й для м. Рівного та й усієї України. Подія, на яку очікували з нетерпінням. Адже до нас на науково-практичну конференцію «Сучасні методи лікування порушень ритму серця» завітали всесвітньо відомий професор, доктор медичних наук, екс-президент Польського товариства порушення ритму серця Анжей Кутарський (Польща, м. Люблін), Себастіян Стець – професор, кардіолог, експерт абляційний EHRA/SRS Польського кардіологічного товариства (Польща, м. Жешув) та не менш знані професіонали своєї справи в Україні та поза її межами – Валерій Залевський – кардіохірург, завідувач відділу аритмій Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, Ольга Распутняк – кардіолог, к.м.н. Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, Олексій Парацій – аритмолог, к.м.н. Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова. Даний захід об’єднав представників медичної громадськості з різних міст України. Конференцзала була повністю заповнена, ніде яблуку було впасти. Учасників привітав міський голова Рівного Володимир Хомко та головний лікар КНП «Центральна міська лікарня» РМР, заслужений лікар України, кандидат медичних наук Євгеній Кучерук. Програма конференції була ретельно розроблена, аби висвітлити найактуальніше, найважливіше, щоб доповідачі по-максимуму могли поділитись своїми напрацюваннями.

Зокрема, Валерій Залевський у своїй доповіді розкрив патофізіологічні механізми ресинхронізаційної терапії у хворих з серцевою недостатністю також IKD, покази, ведення. Себастіян Стець зупинився на розгляді аритмічних симптомів та аритмічних синдромів та приділив увагу катетерним методам лікування тахіаритмій та брадиаритмій. Анжей Кутарський знайомив колег із матеріалами стосовно розширення вен грудної клітини як наслідку тривалої імплантації електродів і катетерів та розглянув ускладнення у хворих з імплантованими електронними пристроями. Ольга Распутняк висвітлила питання впливу імуноло-патологічних реакцій на ефективність ресинхронізаційної терапії та прогнозу у пацієнтів із серцевою недостатністю. Олексій Парацій ознайомив присутніх з катетерними методами лікування фібриляцій передсердь,а Алла Матвійчук – завідувачка кардіологічним відділенням №3 КНП «Центральна міська лікарня» РМР звернула увагу у своєму матеріалі на особливості хворого з кардіостимулятором: покази, контроль та подальше ведення. Досвід медикаментозного лікування тахіаритмій представив лікар кардіологічного відділення №3 Роман Кушнір.

Організатори конференції та усі , хто допомагав проведенню даного заходу, намагались створити цікаву та теплу робочу атмосферу, яка б сприяла розкриттю, засвоєнню матеріалу, налагодженню партнерських взаємин. І, як нам здається, у них це вдалось в повній мірі. Як поділилась один із безпосередніх організаторів заходу Алла Матвійчук: – польські колеги були приємно здивовані тим, з якою уважністю та зацікавленістю учасники сприймали матеріал, хоча підняті теми були досить складні, тим як українські лікарі мотивовані вчитись і розвиватись. І звісно, колеги з Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, – не просто фахівці високого рівня, а відкриті, щирі, особистості, які прагнуть допомагати людям та розвивати, рухати нашу медицину вперед і показують це власним прикладом. А ще, приємною несподіванкою для наших лікарів стало вітання, яке передав пан Кутарський від свого колеги і нашого давнього друга – професора Мар`яна Зембали, такий собі «маленький штрих», а яким він є яскравим і значимим для нас проявом довіри і підтримки. Та чи не є це якраз стартом усіх гарних починань? Довіра і підтримка між вчителем і наставником, між лікарем і пацієнтом. Це дорога, яка веде до порозуміння і успіху.