13-16.10.2015

В Центральній міській лікарні м.Рівне перебувала делегація лікарів і медсестер Польщі з клінічної лікарні м. Любліна №4

З 13.10.2015 р. до 16.10.2015 р. в Центральній міській лікарні м.Рівне перебувала делегація лікарів і медсестер з клінічної лікарні м. Любліна №4 в складі зав. кардіологічним відділеннням Марека Прасала, лікаря-кардіолога Томаша Запольського, старшої медсестри кардіологічного відділення Маріоли Тилюс та медсестри Йоанни Ясіньської.

Изображение 005

Делегація ознайомилася з системою охорони здоров’я в нашій країні, відвідала відділення лікарні. Було відмічено великий професійний рівень лікарів та медсестер, але відмічено низьке забезпечення медичним обладнанням.

Изображение 041

Також на зустрічі з колективом лікарні було сказано, що така ж система охорони здоров’я колись була і Польщі, але з введенням страхової медицини все змінилося. В лікарнях стало можливим закуповувати сучасне обладнання, підвищувати рівень кваліфікації лікарів за кордоном. Але все це значно вартує : кожен житель Польщі до 35% заробітної плати витрачає на всі види страхування і соціального забезпечення, щоб мати можливість при госпіталізації отримувати все безкоштовно, а також платити за ліки в аптечній мережі тільки 10% вартості.

Изображение 020

Також з початку реформи з 1999 року в Польщі скоротилася величезна кількість лікарень, які не змогли себе утримувати. І хоча сьогодні теж ще є проблеми в охороні здоров’я ( зокрема кількарічні черги на планові операції, черги на консультації вузьких спеціалістів до кількох місяців) ургентна допомога, зокрема в кардіології, в Польщі є однією з найкращих в Європі.

Изображение 058

Візит делегації відбувся в рамках Угоди про співпрацю, яка в цьому році була підписана головним лікарем Люблінської клінічної лікарні №4 Мар’яном Пшелєпою та головним лікарем нашої лікарні Євгеном Кучеруком, яка в першу чергу оговорює можливість обміну досвідом та навчання спеціалістів.

Изображение 015